Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelent egy belgyógyászati...

Mit jelent egy belgyógyászati általános kivizsgálás? Ennyit tudok róla semmi többet meg azt hogy kb fél órás a keret.

Figyelt kérdés
Hogyan zajlik mit néznek?
2014. szept. 10. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Az általános belgyógyászati kivizsgálások közé tartozik a vérnyomás, pulzusszám, vércukorszint mérése, az EKG, a has, a végtagok vizsgálata, vér- és vizeletvizsgálat. A szűrővizsgálatoknak megelőző jellege van, ezért ezekre nem valamely tünet megjelenésekor, hanem attól függetlenül, évente szükség van. Alapvető fontosságú szűrővizsgálatnak számít a tüdőszűrés, a nőgyógyászati rákszűrés, az EKG és a laborvizsgálatok. A szűrővizsgálatokkal súlyos betegségek kialakulása előzhető meg.
2014. szept. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A góckutatás ide tartozik-e?


Valamint: a vérvételre én is rákérdeztem. Az nincs benne azt mondták (= akkor a vércukor és cukorbetegségszűrés is ugrott ha nem tévedek)

2014. szept. 10. 10:40
 3/6 anonim ***** válasza:
A vér és vizeletvizsgálatnak benne kell lennie egy kislaborig. A góckutatás már egy másik vizsgálat.
2014. szept. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát pedig nincs benne, mert egy dolgot kérdeztem meg a vizsgálattal kapcsolatban és az épp ez volt.

Nem SZTK hanem magánklinika.


vér és vizeletvizsgálatnak benne kell lennie egy kislaborig

2014. szept. 10. 11:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha magánklinikára mész, miért nem kérdezel rá konkrétan, amit vizsgáltatni szeretnél? A pénzedért még azt is megnézik, amit TB re eszébe se jutna az orvosnak. Igaz, ellőbbre semmivel sem leszel, de legalább megnyugszol.
2014. szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

azért mert halvány lila gőzöm mit szeretnék és mit kell nézetni

sok rosszullétem volt mostanában teljesen rejtélyes tünetekkel és mégis hova menjek? háziorvos tanácsa (miután millió és millió ok lehet) kezdjem egy ált belgyóggyal aztán a továbbiak ettől függenek majd

2014. szept. 10. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!