Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benőtt köröm lézeres műtétje...

Benőtt köröm lézeres műtétje milyen?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy Pesten több helyen is foglalkoznak ilyesmivel, hogy lézerrel elintézik hogy a köröm növési szélessége kisebb legyen.

Minden szempontból érdekelnek a tapasztalatok.


Ars Medica és Alfa Med weboldalán olvastam hogy foglalkoznak ezzel.

Vélemények?



2014. okt. 18. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem 4 napja műtöttek a fenti probléma miatt (mindkét nagylábujjamon) Debrecenben.


A műtét maga nem volt fájdalmas (bár azt sem mondanám, hogy semmit nem éreztem. Ennek az is lehet az oka, hogy nekem nagyon be volt gyulladva.)

Az érzéstelenítés viszont elég kellemetlen volt, pedig előtte lefagyasztották azt a területe. (De lehet ez is a gyulladás miatt volt...)


Kellemetlenebb volt az első kontroll, és akkor még nem is nézett ki túl jól.


Most a következő hétfőig magamnak kell tisztítani/kötözni - akkor lesz a következő kontroll - de már most is sokkal szebben néz ki.

És egyáltalán nem fáj.

Csak egy vékony sávot távolítottak el a körömből és már el is kezdett látványosan összehúzódni, feltöltődni.

Ha minden jól megy, jövőhéten akár cipőt is tudok felvenni. :)


Az eddigiek alapján biztosan újra belekezdenék, ha ilyen problémám lenne.

2014. dec. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem nem igazán van begyulladva, néha picit benő és fáj, de visszábbvágom és akkor nem lesz gond, de azért ez sem megoldás és hát ronda is.

Egy hétig nem vehetsz fel cipőt? És a kontroll időpontját az igényeidhez igazítják? Mert én egy másik megyéből mennék fel Budapestre megcsináltatni.



Köszi hogy válaszoltál!

2014. dec. 19. 22:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első kontroll időpontját nem lehet túl későre rakni, akkor nekem úgy volt, hogy megadták a napot (ami ezen a héten hétfőn volt) és én választhattam időpontot.


A második kontroll már nem ilyen vészes, nekem jövőhét hétfőn lesz. Itt már rugalmasabban voltak az időpont egyeztetésnél.

De amúgy már teljesen jól néz ki (főként ahhoz képest, amilyen a műtét után volt :P ) és egyáltalán nem fáj.


Remélem hétfőn tényleg azt mondják, hogy vehetek fel cipőt - bár így ránézésre (és érzésre) szerintem biztosan így lesz :)


Én mondjuk attól féltem, hogy nagyon látszani fog az a vonal, ahonnan már nem nő a körmöm. De nagy örömömre nem így lett :) Már most sem látszik eltérés :)

(Bár azt megjegyzem, hogy én nagyon sokáig kerestem orvost és ez biztosan rajta is múlt.

Eredetileg én is az Alfa Med klinikára szerettem volna menni, Dr. Kolat Zsuzsannához, de ott nem tudtam volna megoldani a kontrollt. Ezzel nem ajánlani akarom, az Ars Medica-t nem ismerem, az is lehet ugyanolyan jó.)

2014. dec. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ma voltam kontrollon, és most már - azért nem egész napra - de vehetek fel akár zárt cipőt is. Meg sem lepődtem, nagyon szépen gyógyul :)

Persze vigyáznom kell, hogy ne erőltessem még meg.

2014. dec. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!