Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Már több mint 1 éve küzdök a...

Már több mint 1 éve küzdök a pattanásokkal, és érzem hogy kihat a közérzetemre, lelkiállapotomra. Tudnátok tanácsokat adni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Borzalmasan sz@r az önbecsülésem is e miatt. Van hogy odamennék egy lányhoz buliban, de inkább mégsem , mert sejtem hogy elutasítana a külsőm miatt. Sokszor előfordult már hogy lekoptattak, és szerintem e miatt. Visszahúzódóbb is vagyok. Csajok körében inkább, haverok között annyira nem. Nem sokszor tapasztaltam, hogy vonzónak tart egy lány,szóval az önbizalmam 0 val egyenlő. Pedig a pattanásokat leszámítva szerintem rendben vagyok (vékony, közepesen magas ill. sportos alkatnak tartom magam). és belsőleg is minden oké velem érzésem szerint. Bőrgyógyászom írt fel isotretinoin gyógyszert a bőrömre, de egyenlőre nem hat. 3. Hónapja szedem. Sőt gyakran kiszárad az arcom, amitől még roszabb...

2014. nov. 19. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:

menj el kozmetikushoz, menj vissza a bőrgyógyászhoz és kérj mást.

és nem tudom mennyi idő vagy, de ha már a kamaszkori pattanásokon túl, akkor endokrinológushoz is elmehetsz hormon megy pajzsmirigy vizsgálatra

2014. nov. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
19, F
2014. nov. 19. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyász feltehetőleg a lelked megnyugtatására írta fel a gyógyszert. Én is inkább a kozmetológiai kezelést ajánlanám, aminek első lépcsőjeként rendszeresen kellene fertőtlenítő hatású arcvizet használni, mert a pattanásokat elsősorban a bőr természetes baktériumflórájához tartozó mikroorganizmusok okozzák. Egyébként meg alapvetően bőrtípus kérdése, ami meg öröklött dolog.
2014. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Járj kb fél évig kozmetikushoz legalább havonta, kinyomkodja neked és utána jobb lesz. Nekem is voltak ilyen gondok már nincsennek.
2014. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen bőrgyógyászhoz jársz? Csak nem sztk-s?

Én 16 éves korom körül jártam magán bőrgyógyászhoz, aki Roaccutant írt fel nekem. Közel 9 hónap alatt minden eltűnt az arcomról, pedig rendesen tele voltam. Ez idő alatt 2-szer el kellett mennem kozmetikushoz is, de nem akármilyen kozmetikushoz, mert ezektől a gyógyszerektől eléggé kiszárad a bőr, így egy barbár kozmetikus csak ront a helyzeten és hegeket hagy maga után.

A gyógyszeres kúrát nem érdemes nyáron csinálni, mert sok napfény sem érheti ilyenkor a bőrödet. Ezért mostanában lenne érdemes egy ilyet elkezdeni.

2014. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az isotretinoint szedd tovább, hatni fog!

Igyál mellé sok vizet, és nem fogsz annyira száradni.

Ez a gyógyszer belülről hat, a kozmetikus meg kívülről.

2014. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos , köszönöm a sok választ! Idő közben megkérdeztem a nővéremtől, neki hogy hatott. Őugyanezzel a problémával küszködött. Neki fél év után javult a bőre. Kozmetikushoz nem mehetek, rajta van a betegtájékoztatón hogy nem szabad mert sérülékeny a bőr. Egyébként jártam még a gyógyszerkezelés előtt, de nem érte meg. Ráadásul drága is.
2014. nov. 25. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!