Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van értelme 3 napos kihagyás...

Van értelme 3 napos kihagyás után folytatni az antibiotikum kúrát?

Figyelt kérdés

Előszőr egy olyan fájdalmat éreztem, mintha valami belülről szét akarna feszíteni. Nem tudtam normálisan mozogni, kihúzott háttal járni, sok ülés után felállni, sok állás után leülni, alvásnál az egyik oldalamról a másikra fordulni anélkül ,hogy fájt volna a szegycsontom mögött. Akkor is fájt, ha mélyet lélegeztem, vagy ha kifújtam magamból az összes lebegőt. 37-es lázam volt.


Még az nap elmentünk ügyeletre, és az orvos komolyan nem tudta, mi a bajom, de felírt nekem egy antibiotikumot(Augmentin 500 mg/125 mg).Ez mind szombaton volt.


Vasárnap már sokkal jobban voltam.


Aztán hétfőn orvoshoz mentünk igazolásért. Ekkor már pazarul éreztem magam. Lényegében azért hiányoztam 3 napot az iskolából mert beteg VOLTAM.


De szedtem az antibiotikumot. Aztán abba hagytam.

Aztán már több mint egy hét eltelt. Csütörtök este 38,5 fokos lázam volt. Másnap elmúlt a lázam csak köhögtem és folyt az orrom.

Ez ment egészen máig. Még mindig köhögök és anyám holt biztos benne, hogy a kihagyás miatt volt.


Véleményem szerint az a furcsa betegség nem is volt igazi betegség (hogy alig kezdtem szedni a gyógyszert, de egy nappal később már el is múlt), az a köhögős, orrfolyós betegség meg azért van, mert nem veszek sapkát, ha kimegyek. Ezt beismerem.


Tudom hogy az antibiotikum úgy működik, hogy egy darabig szeded, aztán jól érzed magad, de nem szabad abbahagyni, mert vissza esünk (bizonyára ugyan abba a betegségbe). De az az idő azért nem csak egy nap, igaz?


Idegesít anyám problémázása. Szerinte visszaestem ezért újra szedeti velem a gyógyszert. De hát egyszerűen semmi köze egymáshoz a két betegségnek.


Vélemény? Van értelme folytatni a kúrát? 15/f


Remélem vannak akik erőt vesznek magukon ennek a hosszú szövegnek az elolvasásához. :)



2014. dec. 20. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Numero uno. A 37 fő az nem láz, csak hőemelkedés. Normál esetben 39 fokig nem is kéne vele foglalkozni, mert a szervezet megoldja igy sokszor magától is a dolgot.

Ha nem szedted be a felírt antibiotikum kúrát vess magadra ha vissza estél.

Szigorúan tilos beszedni egy előző betegségre felírt antibiotikumot. Elvégre Te nem vagy orvos. Honnan tudhatod hogy nem-e szövődmény, vagy valami más?

Alapvető dolog hogy az antibiotikumot vagy 3 vagy 5 napig minimum szedni kell a veséid miatt, mert tönkre teheti ha csak addig szeded amig gondolod. Ezt nem most fogod érezni majd 20 év múlva.

Ha megint beteg lettél újra orvos és ha ugyan azt írja fel CSAK abban az esetben szedheted tovább az augmentint.

2014. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Drompels válasza:
100%

Az antibiotikum úgy működik, hogy elpusztítja a baktériumokat. Hogy ez működjön, az antibiotikumnak sokáig (Augmentinnél ez általában 10 nap) folyamatosan jelen kell lennie. A betegség tünetei már jóval korábban megszűnnek, de a kórokzó baktériumokat ki kell irtani. Ha az antibiotikum valami miatt nincs folyamatosan jelen - pl. pár napig nem szeded be - akkor a még el nem pusztult baktériumoknak lesz idejük alkalmazkodni az adott antibiotikumhoz, és az már nem fog rájuk hatni.

Azaz menj vissza az orvoshoz, kérj új gyógyszert, és azt már tényleg szedd végig.

2014. dec. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a szitu, hogy én ezt mind tisztán értem és tudom.

De amíg anyám befolyása alatt vagyok, márpedig ő nem is orvos, csak egy makacs, naiv középkorú felnőtt, addig azt kell csinálnom amit ő mond.


Kedves első!


Csak nem bírtad ki, hogy belém ne köss.

Módosítok: *37-es hőemelkedés

2014. dec. 21. 11:18
 4/5 A kérdező kommentje:

És nem olyan válaszokat kértem, hogy:

Magadra vess!, Te hülye!

Leírtam a kérdésemben, hogy elismerem a hibáim! '-'

2014. dec. 21. 11:22
 5/5 anonim ***** válasza:
lehet értelme. Attól függ, milyen baktériumról beszélünk. Léteznek erősen mutagének, amik gyorsan átveszik a rezisztenciát, és léteznek olyanok, amelyek kényük kedvük szerint váltogatják (pl természetes bélbaktréiumok), vagy egyáltalán nem mutagének (pl borrelia). Az antibiotikumtól is függ, pl kinolonra fokozatosan lesznek rezisztensek a többségében, á lá pontmutáció. Próbáld meg, veszíteni nem veszítesz vele, de a kiesett adagot pótolnod kell, előről kezdeni, mivel újra megindulhatott a szaporodás. Pár nap +adatba nem halsz bele, a tb-s, a lymeos, a szifiliszes sem hal bele, ha fél évig kapja egyhuzamba.
2015. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!