Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire fáj az epeműtét?...

Mennyire fáj az epeműtét? Hogy történik ez?

Figyelt kérdés

Hogyan győzhetném meg a közel 80 éves édesanyámat, hogy szükség lenne a műtétre?

Sok kis kő van az epéjében, de ez egyelőre nem jelent gondot, mert nem zárják el az epevezetéket, viszont mindenképp műteni kéne, mert nem lesz ennek így jó vége. Főleg, hogy amúgy se az a higgadt típus, mindenen idegeskedik. Az orvos is műtétet javasolt, ezt nem én találtam ki. Ő csak annyit mondott rá, hogy ha besárgul így is- úgy is műteni kell. Csak akkor már valószínű késő...


Ti mit tennétek? Vagy aki már esett át ilyen műtéten milyen véleménnyel van róla?



2015. jan. 16. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
80 évesen lehet, hogy én sem lennék elragadtatva egy műtéttől, viszont tény és való, hogy éppen az apró epekövek a legveszélyesebbek. Ha elzárják azepevezetéket, akkor nem a sárgaság lesz a legnagyobb baja (a hasnyálmirigygyulladás még fiatalabbakat is el tud vinni). Mondd el neki, hogy az "így is, úgy is műteni kell" szemlélet nem helyénvaló, ugyanis egy akut (nem tervezett), sürgősséggel elvégzett műtét sokkal, de sokkal veszélyesebb. Mást nem tudsz tenni, mint sokat beszélgetni vele, és reménykedni, hogy lehet rá hatni észérvekkel.
2015. jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Az a baj, hogy az észérvek se hatnak, mert ő letudja azzal, hogy neki jelen pillanatban nincs semmi baja, és kész.


Az a fő problémája, legalábbis amit mond, hogy ő már nem tudna ilyen fájdalmat elviselni. Ezért lettem volna kíváncsi, hogy ez végül is mennyire fáj, mert nem tudom elképzelni, hogy a mai világban annyira drasztikus lenne egy ilyen műtét. Elvégre mivel apró kövekről van szó, nem egy/több nagyról.

2015. jan. 17. 00:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Először is tudd meg, hogy hagyományos vagy laparoszkópiás műtétet akarnak csinálni, mert ég és föld.
2015. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem az utóbbi, mert mondták, hogy a műtét utáni másnap már haza is mehet.
2015. jan. 17. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartozik a fájdalmas műtétek közé, és a műtőből kikerülve fog kapni plusz adag fájdalomcsillapítót, csak szólnia kell. Semmit nem kell "elviselni".
2015. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valahogy megpróbálom majd meggyőzni.
2015. jan. 17. 13:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi lett végül?

Az altatás maga egyébként elég veszélyes ilyen idősen, mert nem mindig ébrednek fel... :(

2016. máj. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!