Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van vegetáriánus háziorvost...

Van vegetáriánus háziorvost Budapesten?

Figyelt kérdés
2015. márc. 5. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem mindegy?
2015. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
És erre szerinted ki fog tudni válaszolni?
2015. márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
83%
én szűkíteném evangélikusra és bal kezesre is.
2015. márc. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
3-as! Jót nevettem...
2015. márc. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Drágáim! Azért kérdezhettem, mert ez a téma nekem nem fontos, nem érdekelne? Logikát ebben nem találok. Most leírom röviden, miért is kardinális nekem, aztán átgondolhatjátok az értelmetlen hozzászólásaitokat. Számomra a húsban, tejtermékekben olyan összetevők vannak, amikre betegséggel, tünettel reagál a szervezetem, ezért kénytelen voltam véglegesen törölni az életemből. A háziorvosom pedig nem tudja elfogadni, hogy nem eszem húst és nem tud olyan gyógyszert felírni, amiben nincs laktóz. Hiába mondtam el neki, ő csak azt hajtogatja, inkább legyenek tüneteim, gondjaim , de igenis ezeket kell ennem. A hús, tejtermékek, laktózt tartalmazó gyógyszerek után fellépő gondjaimra pedig tud adni olyan gyógyszereket, amik csökkentik a mellékhatásokat. Nem olyan orvossal szeretnék együttműködni, aki olyan dolgokra szeretne rábeszélni, ami elég nagy gondot okoz a szervezetemnek, hanem egy olyannal, aki megérti a vegetáriánusságomat (pláne, hogy egy szakorvos is leírta, számomra ezek az alapanyagok veszélyesek). Azért, mert ő nem szereti a vegákat, ítélkezik felettük, én miért szívjam meg miatta? Szóval ezért lenne jó valaki, aki vegás orvos, mert ő biztosan nem akar rávenni valamire, ami egészségügyileg tiltott nekem. Szeretném, ha csak olyan válaszolna, aki tud érdemben segíteni. Aki pedig ítélkezni akar, az saját magában tegye meg, ill. nyugodt, kiegyensúlyozott, intelligens életet kívánok neki, embereken történő szórakozás nélkül. Sziasztok.
2015. márc. 5. 22:25
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Bocsánat, engem is le fogsz szólni, de segítő szándékkal kérdezek. Te nem tudod elképzelni, hogy létezik olyan nem vega orvos, aki elfogadja a vegákat, pláne ha papír is van arról, hogy azok az anyagok rosszak neki? Szerintem nem az orvos táplálkozási szokásaiból kéne kiindulnod, hanem a személyiségéből. Rengeteg borzalmas háziorvosról hallani, akik ezt vagy azt nem veszik figyelembe, nem érdekli őket. A megoldás nem feltétlenül az, hogy olyat kell keresni, aki ugyanazt csinálja amit te és ezért nem erőszakol rád semmit. Persze ez egy megoldás. Csak éppen szerintem vega háziorvosból elég kevés van és a nagy részükről a betegek ezt nem tudják, mert az orvosnak nem az a dolga, hogy megossza a magánéletét. Én se tudom mit eszik a dokim. Ő viszont jó fej és meghallgatja a panaszomat és nem néz hülyének. Talán néhány perces beszélgetést igényelne, hogy elfogadja ezt a vega dolgot, de szerintem nem többet. És nem feltételezem, hogy ő az volna. De ettől még jó háziorvos aki megfelelően kezeli a betegeit. Egy vega is lehet rossz orvos és egy nem vega is lehet jó orvos.

És bocsánat, nem beléd kötni, nem leszólni, nem kioktatni akarlak, csak arra próbáltam rámutatni, hogy megértem miért keresel vegát, de szerintem nem itt van a megoldás kulcsa.

2015. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szia! Téged dehogy szóllak le. Igazad van amúgy is. Ha lenne olyan háziorvos, aki elfogadná a vegánságomat, de ő nem vega, nekem már az is jó lenne. Eddig sikerült kifognom a beszűkült, ítélkező dokikat. Persze keresem tovább személyesen az elfogadó háziorvost, de eddig még nem találtam ilyet, ill. elutasításban volt részem és kioktatásban, miszerint akkor is egyek ilyeneket, ha gondokat okoznak. Ezeket már leírtam. Gondoltam, itt megpróbálkozom, hátha valaki tudja a saját orvosáról, hogy ő nem ítélkező, akár vega, akár nem. Az egyik kolléganőm monta, az ő orvosa szuper, megértő és biztosan nem utálja a vegákat. Elmentem hozzá és kulturáltan megkérdeztem, zavarja-e a vegánságom. Vagy 10 percig próbált rábeszélni, függesszem fel ezt a marhaságomat és meg sem hallgatott, miért is lettem ilyen. Szóval nem könnyű, még akkor sem, ha annak látszik. Azért köszönöm az írásod, mint mondtam, egyetértek veled, persze.
2015. márc. 6. 17:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Dr. Leitem Ágnest próbáld meg, ő az üzemorvosunk, úgy tudom, háziorvosi praxist is folytat. Táplálkozási szakértő, nem vega, paleos. a VI. kerületben Bajcsy Zs. u. 55. alatt van a rendelője. Ő viszont nem ír gyógyszert, csak alternatív módszereket használ.

2015. márc. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szia! Megnéztem. Ő nem háziorvosként dolgozik, hanem üzemorvosként és magánorvosként. Azért köszönöm szépen. Szép napot.
2015. márc. 9. 16:39
 10/11 anonim válasza:
2015. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!