Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha 21 éves létemre lúdtalpat...

Ha 21 éves létemre lúdtalpat fedeztek fel nálam, és rendszeresen hordom az általam készített talpbetétet, meggyógyulhat a lábam?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 23. 12:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
nálam már most van derék-, hát- és térdfájás
2016. ápr. 25. 15:32
 12/16 anonim válasza:

Nekem is hasonló gondjaim voltak és az ortopédián is ugyanezt mondták, amit neked. Én már a végén alig bírtam odébb menni is, annyira fájt! A gyerekem ortopédusa azonban megszabadított a kínjaimtól... rámutatott, hogy a fájdalmaimat nem is az érdekes, de enyhe lúdtalp okozza, hanem egy lábközépcsont gyulladás! Ezt ugyan elég nehéz volt diagnosztizálni, de nem lehetetlen... Nekem egy rossz lábtartási szokás okozta (irodai szék egyik kerekére támaszkodtam a talpam közepével - csak ennyi volt), amit egyrészt nehéz volt észrevenni, másrészt leszokni róla még nehezebb :) Jó fél évig tartott, amíg kihevertem, de túl lenni a dolgon felbecsülhetetlen!

Szerintem semmiképp ne kínozd magad lábbetétekkel, ha úgy érzed nem ez a baj (nekem is írtak 2 fajtát is, egyik se volt jó), főleg ne kísérletezz általad készítettel, mert többet árthatsz magadnak, mint amennyit gondolod, hogy használ... Szerintem menj egy jó magánorvoshoz, bőven megéri. Ha ezt nem engedheted meg magadnak, akkor is menj vissza ugyanahhoz, vagy inkább egy másik orvoshoz és mondd el őszintén, hogy mi a helyzet!

2016. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Reumatológusnál is voltam, szerinte semmi bajom. Az általam készített talpbetét-et pedig elírtam, hogy készítetett, ugyanis nyomásérzékelővel készült az orvos által ajánlott cégnél. Talpbetéttel nem annyira fáj a lábam, de még mindig fáj. Májusban fogok menni, januárban kértem időpontot hozzá, mert nagyon sok jó olvastam róla, az előző ortopédius tudomást sem akart venni rólam.

2016. ápr. 26. 12:53
 14/16 anonim ***** válasza:

Igen, meggyógyulhat!

Nekem 33 évesen diagnosztizáltak lúdtalpat. Előtte soha semmi bajom nem volt - nem fájtak a lábaim, nem voltam csámpás.

A lúdtalp betétnél sokkal fontosabb, hogy tornáztatsd a lábad! Mászkálj sokat lábujj hegyen, a külső lábéleden, vágj el egy seprű nyelet s görgesd a talpad alatt, húzd jól össze a lábujjaidat, majd feszítsd szét, szedegess össze apró vmiket a lábujjaiddal ...

Napi kb 15-20 perc ráfordítással nekem 3 hónap alatt teljesen rendbe jött a lábam.

Mostmár heti 1x csinálom megelőzès képpen.

2016. ápr. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
A kondi edzés az nem ide való. Létezik lúdtalp gyógytorna. ezt kell kitartóan végezni és akkor még rendbe jöhet a harántsüllyedés. Tehát gyógytornászt kell keresni. Nem az internetről kiolvasni a gyógytornát, az nem jó. Mindenkinek egyéni, tehát személyre szabott gyakorlatokat kell végezni.
2016. ápr. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
10-es vagyok! nem azért írtam a kondi edzést, mert attól meggyógyul a lúdtalp te féleszű előttem szóló, hanem azért, hogy a hát, a csípő, a comb elülső, és hátsó izmai feszesek maradjanak! Így rugalmasak maradnak, és tartani fognak, ebből kifolyólag majd a későbbi csigolya, és izületi kopások, amelyeket a lúdtalpból származó helytelen testtartás fog okozni, nem fognak fájni, sőt észre sem fogja venni!
2016. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!