Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Biztos hogy keresztszalag...

Biztos hogy keresztszalag szakadás?

Figyelt kérdés

Thai boxolok, és tegnap véletlen félre léptem a lábammal az egyik része a földön maradt a másik része a térdemtől jött velem reccsent egyet kifordult a csont majd vissza,

bevittek leültettek rátették a vizes törölközőt , rátudtam még állni úgy ahogy elmentem a buszhoz haverom segítségével .

DE mikor leszálltam itthon már úgy fel volt dagadva rá se tudtam állni , apa bevitt a kórházba ott megnézte elsőnek egy orvos, azt mondta nem nagy a baj így külsőre . Beküldtek röntgenre , kiderült nem tört el meg semmi, utána volt ott egy sebész az nézte meg , leszívta belőle a vér 1,20 dl -t kb. és mondta hogy az "no happy three"

betegség , amikor a térdembe a keresztszalag , meg még 2 másik szalag szakadt el és azt mondta műteni kell, holnap megyünk ultrahang ra de azt mondta az orvos hogy az nem jelzi ki hogy mi a bajom, csak a tapasztalatból mondta hogy ez a bajom . Még szinte semmi konkrétumot nem mondott , majd holnap kontrollon remélem elmond mindent részlegesen. Ja és még tegnap fekvő gipszbe tették. Szúrni kell magam trombózis ellen.

De most komolyan ennyiből megtudja mondani az orvos ? Hogy ránézett meg megfogdosta..én nem hiszem ezt el..

Az orvosok is tévedhetnek?



2016. nov. 16. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Előre ne izguljál, mert amúgy lesz időd bőven meditálni. Az orvos tudja mit beszél. Bízzál benne.
2016. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Valószínűleg már van eredmény, ha még nincs akkor írhatok annyit hogy gyanús hogy az elülső keresztszalagod szakadhatott el, esetleg megnyúlt. A tünetek hasonlók mint nekem voltak. Reccsenés, én éreztem egy "ugrást" a térdemben. Foci után még hazasétáltam lefeküdtem. kb 10 perc után már nem bírtam ráállni. Nekem is bevérzett stb. MRI tényleg nem mindig mutatja ki. Viszont egy artoszkopos beavatkozással 15 perc alatt megmondják h mi a baj.

Az viszont szerintem badarság hogy a keresztszalag meg 2 másik elszakadt... Ha a keresztszalag meg egy oldalsó szalag elszakad szerintem elég nagy tünetei vannak. például szerintem járás közben is kimehetne a térd.

Az orvosok pedig nagyon is tévedhetnek. 2 keresztszalag szakadásom volt eddig. Mind a kétszer legalább vagy 4 doki vizsgált meg abból 3 különböző válasz lett: "1.Nincs baja a térdnek, 2.erre gipsz kell, 3.Erre dehogy kell gipsz csak egy rögzítő." és a 4. doki artoszkopos műtét után mondta el mi a baj.

Ha az MRI-ben nem biztos a doki kérj időpontot artoszkopos műtétre.(Ez kb 15 perces mint írtam, és itt biztosra megtudod hogy sérült e a szalag, illetve porc)

Ne haragudj, ha hosszúra sikerült a válasz, de remélem segítettem valamiben.

2016. dec. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!