Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akkor is kell társadalombiztos...

Akkor is kell társadalombiztosítást fizetnem visszamenőleg, ha nem voltam orvosnál?

Figyelt kérdés
Október óta megszűnt a tanulói jogviszonyom, viszont azóta nem voltam egyszer sem orvosnál. Visszamenőleg ki kell fizetnem az összeget így is?
2016. dec. 8. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Még sokat nem késtél, tovább ne halogasd.



"A passzív jogra is tekintettel a járulék fizetési kötelezettség a következők alakul:


biztosítási jogviszony megszűnését követő 46. naptól keletkezik, amennyiben a belföldinek minősülő személy korábbi jogviszonya legalább 45 napig fennállt, vagy a 45 napnál rövidebb biztosítási jogviszonyt megelőző 30 napon belül volt 45 napnál hosszabb időtartamú biztosítási kötelezettség alá tartozó jogviszonya,

amennyiben a belföldinek minősülő személy biztosítási jogviszonya 45 napnál rövidebb volt a megszűnését megelőzően, akkor az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság azzal az időtartammal hosszabbodik meg, amennyi ideig a jogosultsági feltétel fennállt, és a járulékfizetési kötelezettség a megszűnést követő naptól kezdődik (pl. ha a biztosítási jogviszony 30 napig állt fenn, akkor a járulékfizetési kötelezettség a biztosítási jogviszony megszűnését követő 31. naptól áll fenn)"


[link]

2016. dec. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát akkor november 23-ig volt tb-m, ha ezáltal járok el. Akkor jelenleg nincs is tartozásom nem? Hanem most kell kifizetnem a tb-t legelőször erre a hónapra, mert gondolom úgy működik, hogy nov 24-től számított egy hónap (30-31 nap), és nem úgy, hogy pl dec.1-31


Vagy akkor ez most hogy van?

2016. dec. 8. 11:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem így működik. Nov. 23-ig volt ezek szerint biztosításod, tehát nov. 24.-étől ketyeg a tartozásod. Szerencsére nem telt el túl sok idő, úgyhogy lehetséges, hogy elengedik a büntetést.

Menj be a NAV-hoz és kezd el intézni.

2016. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még annyi, hogy a diákigazolványom nem október 31-ig jó? Vagy ez hogy működik? Mert még idei matricát nem kaptam, csak a tavalyi van meg.
2016. dec. 8. 22:50
 5/5 szenes43 ***** válasza:
19 évi vittem a nejemmel közös kasszával egy árudát. Egyszer sem tudtam elmenni dokihoz meg a nejem sem. Alkalmazottak voltunk és havonta levonták a TB.-t.
2017. nov. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!