Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért veszik személyes sértésn...

Miért veszik személyes sértésnek az orvosok, ha merek kérdezni a betegségemről, vagy a vizsgálatokról?

Figyelt kérdés

Mostani példa:

BAL orrüregből kellemetlen szag, ill. sárgás zöld váladék jön. Erre a röntgen szerint a jobb orrüreg nem tiszta. Miért nem hajlandó elmagyarázni a doki, hogy mi az anyám van? Csak húzza azt a hazug száját az a kontár nőszemély, meg "hát, hát izé...", szinte letol, hogy minek kérdezek ilyet. Értitek: érezni a hangján, látni a mimikáján...


***


Amit tudni kell: gyakorlatilag 5-6-7 évente egyszer elmegyek a dokihoz. Nem vagyok egy betegeskedő ember. Szóval az sem lehet, hogy heti rendszerességgel halálra idegesíteném őt a baromságaimmal, vagy ilyesmi. Más orvos nem akar átvenni, mert "nem akar rosszban lenni a mostani háziorvosommal" (inkább mondta volna, hogy túl sok a páciense, ezért elfoglalt... kevésbé érezném azt, hogy "jól kik*rt velem").


Vagy az a baja a mostaninak, hogy a gyógyszer gyárral kötött szerződése rajtam nem fog - fél, hogy elveszíti az EXTRA MONEY-t? (Gondolom, betegenként kapja.) Mert hogy eddig sosem váltottam ki egy gyógyszert sem, mert nem volt rá szükség. Erős a szervezetem, kis kamkilla tea, meg méz, és annyi - más betegségnél meg tornázok és már meg is gyógyultam.


Most persze gondolkodom, hogy ki kellene váltani az antibiotikumot, de még várok vele. Lehet, jobb lenne az orromat kimosatni a fül-orr-gégészeten. :D Többe kerülne, mert benzin, meg minden, de nekem az egészségem fontosabb. Van az a probléma, amikor már engedek, de ez nem az. Pláne, ha potyára szedem be az antibiotikumot, és esetleg mindenképpen be kell mennem kimosatni az orrom. Ja, fájdalmaim nincsenek.


***


Szóval a fenti kérdés lenne a lényeg, a többi csak "egyéb adat", hogy könnyebb legyen átlátni a dolgot. :D


Köszönöm.

Ja, és egy "véletlenül ezen a weboldalon kószáló" lelkiismeretes orvos válaszának is örülnék. Bár kétlem, hogy néznék a GyIK-ot. :)



2018. aug. 13. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Nem teljesen értem a történetet, a betegséged nyilvánvalóan fül-orr-gégészeti eset, ott pedig tudják, hogy ez arcüreggyulladás. Bakteriális fertőzés (lásd sárgás zöld takony), ha nem szeded be az antibiotikumot, majd lesznek fájdalmaid is, és fel kell szúrni. Ezt a kimosatást nem tudom honnan vetted. Egyébként tök egyértelmű eset, ha a háziorvosod nem tudta értelmezni, elég nagy baj van vele. Neked meg illene tudni, hogy ilyennel fülészetre megyünk, ha nem ott voltál. Normális orvos egyébként közli a betegséged nevét, és a kezelés menetét, nyilván hogy végre tudd hajtani az otthoni teendőket.
2018. aug. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Bugris, tudatlan, rosszindulatú parasztok nevezik "kontár nőszemély"-nek az orvosukat!
2018. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Megvádolni egy szakmát azzal, hogy anyagi haszonszerzés reményében nem a legmegfelelőbb gyógyszereket és gyógymódokat alkalmazza a rendelkezésére állók közül: nem más, mint gyáva, és aljas rágalmazás! Szemét ember, aki a névtelenséggel visszaélve ezt megteszi!
2018. aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kérdező attól, hogy te szubjektíven a bal oldalt érzed problémásnak, még lehet, hogy objektíven a jobb oldallal van baj.

A mondandód többi részére csak annyit reagálnék, hogyha okosabbnak képzeled magadat az orvos kollégánál akkor miért jársz orvoshoz?


És kedves kérdező az a nagy helyzet, hogy körzeten kívülről jött betegeket megválogatja az ember. Ilyen mentalitással már ne haragudj de senki nem vállalna ha nem muszáj.

2018. aug. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan életképtelen vagy, hogy háziorvost sem tudsz váltani, hát, komolyan sajnállak :D
2018. aug. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem "GYIK" (gyakran ismételt kérdések),hanem "GYK" (gyakori kérdések)
2018. aug. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!