Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit kell tenni, hogy biztosítv...

Mit kell tenni, hogy biztosítva legyek? TB

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 14:37
 1/2 anonim válasza:
nekem egy hete derült ki hogy nincs tb-ém biztosítva.bementem a munkaügyre mert regisztrálva vok,erre meg elküldtek az apeh-hoz,hogy kössek egyéni szerződést havi 4000-ért, és majd lesz tb biztosításom.nagy frászt.furcsa 10.hónapja vok regisztrálva eddig volt tb és most hirtelen nincs.
2010. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

munkaügyön kell kérni egy papírt, melyben az áll, hogy nincs munkád és regisztrált vagy náluk. Azt be kell vinni a polgármesteri hivatalban a megfelelő részlegre és ott is kapsz egy papírt,amit az egészségpénztárba kell vinni és el is van intézve az ingyenes ellátás,amit évente újból kérvényezni kell.

Az első válaszolónak is ezt tanácsolom.A munkaügyön szemét emberek dolgoznak és nem informálják a munkanélkülit erről a lehetőségről. De ha az ott dolgozó "kedves" embertől kéritek az említett papírt,akkor megkapjátok. Nem tudom miért nem segítenek az emberen, nem ez a dolguk?Nálunk olyan is volt,hogy tudtak róla,hogy van bizonyos helyekre felvétel,mégse szóltak több érintettnek,csak akinek úgy gondolták, hogy van kedvük....ja és amit a polgármesteribe kapsz papírt ne vidd az apehba semmiképp,mert ők akkor a fizetéses ellátást intézik el. Nálunk a polgármesteriből a fazon az apehba küldött és ha az apehba nem lett volna jó fej a csaj,akkor elintézte volna,hogy fizethessek. Ott mondták,hogy az egészségpénztárba menjek.

2010. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!