Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a nővéri és az...

Mi a különbség a nővéri és az orvosi fonendoszkóp között?

Figyelt kérdés

2019. aug. 10. 00:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Semmi. Ugyanazt használjuk.
2019. aug. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Te nővér vagy vagy orvos? :)


Láttam online webáruházban, hogy nővéri fonendoszkópok is elérhetőek, innen vetődött fel a kérdés.


Aki lepontozta a válaszod, az kíváncsi vagyok, miért tette. Jó lenne, ha kifejtené, érdekelne! :)

2019. aug. 10. 05:04
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Én lepontoztam. Mert hülyeség. Az orvosok 95 százaléka valamilyen Littmann márkájú fonendoszkópot használ, ezeknek elég jó a hangminősége, meg kb. 25-30 ezerbe kerülnek. A nővérek ezzel szemben valamilyen 5000 forint vagy az alatti árú noname fonit használnak általában. A működési elve persze azokna is ugyanaz, csak éppen pacikakit sem hallasz velük. Lényegesen rosszabb minőséget képviselnek.
2019. aug. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
Szóval kb. akkora a különbség, mint Trabant meg egy Audi között.
2019. aug. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Hát nálunk nem így van. Ott vannak a fonendoszkópok a szekrényben, bárki kiveheti, nem orvosé vagy nővéré. Magánrendelésen elhiszem, hogy másféle van, de kórházban sehol nem tapasztaltam, pedig pár klinikán megfordultam.
2019. aug. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Akkor kedves utolsó te hányszor láttál orvost azokat használni? Mindegyikünknek van saját, nem véletlenül. Ezt a közös fonendoszkópozást sebészeti, nőgyógyászati osztályokon tudom elképzelni maximum, ahol viszonylag keveset használják. Egy belgyógyász, anesztes, háziorvos ha teheti mindig saját fonit használ, nem véletlenül lóg ott az ember nyakában. Én nővér fonit csak akkor használtam, ha a sajátomat három emelettel feljebb felejtettem, és sürgősen kellett valami. Jelentős minőségbeli különbség van a kettő között pláne mellkas hallgatásakor.
2019. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Engem ez őszintén meglep, itt be voltak téve a nagy kórterembe, akinek kellett odament, kivette és használta. Milliószor lattam, hogy azt használja mindenki, na meg használtam is. Én is hallottam vele mindent, bár a márkát a büdös életben nem lesegettem. Mikor mi akadt a kezembe, de olyan nem volt, hogy melyik kié.


Sosem panaszkodott senki a minőségére.

2019. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként kedves kérdező, ha fonit akarsz venni akkor Littmann Classic SII, az amit ajánlani tudok. Ez még megfizethető, de jó minőségű.
2019. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Hetes és ez Magyarországon volt, mert én meg olyat nem nagyon láttam, hogy orvos nem sajátot használ. :-D
2019. aug. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hivatalosan az a különbség, hogy a nővéri egy oldalú, az orvosi kettő. Az egyik egy laposabb, a másik, ami az orvosin van csak, harang alakú.
2019. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!