Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megvágtam az anyajegyem....

Megvágtam az anyajegyem. Lehet ebből nagyobb probléma?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta van egy nagy, kiálló anyajegy a hónaljamban (konkrétan egy nagy dudor, amit egy kevés bőr tart). Sosem vizsgáltattuk meg, de mivel már vagy legalább 5 (de inkább több) éve megvan, nem hiszem, hogy probléma lenne vele.

Eddig sikerült kikerülnöm borotválkozásnál, de ma megvágtam. Vérzik, csíp, de nem olyan vészes. Elhatároztam hogy oké, ennyi volt, leszedetem, de nem tudom, mikor kerülök orvoshoz.

Öreganyám mondta mindig, hogy nem szabad megvágni az anyajegyeket, mert akkor rákos leszel, ebben mennyi igazság van? Van bármi félnivalóm, sietnem kéne az orvoshoz? Én személy szerint nem gondolom, hogy baj lenne, hiszen a bőrrák gyors lefolyású dolog, ez meg évek óta itt van, pont ugyan úgy néz ki, és a világon semmit sem csinál. Abban sem vagyok teljesen biztos, hogy nem vágtam meg korábban, csak nem tűnt fel.

Azért kíváncsi lennék mások véleményére/tapasztalatára.


(Igen, ameddig nem jutok orvoshoz figyelni fogom, hogy gyógyul, változik-e, vérzik-e.)



2020. jan. 15. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lesz rákos. Ez egy tévhit, az anyajegy is ugyanolyan sejtből áll, mint a többi, nem különbözik és nem rákosodik csak úgy el, mert ez bem így működik. Egyébként visszanő, bekem is akadt bele anyajegybe ékszer
2020. jan. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj el bőrgyógyászhoz vagy ultrahangra
2020. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod, érdemes lenne viszont leszedetni, hogy elkerüld az ilyen baleseteket.
2020. jan. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!