Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem figyelnek...

Az emberek miért nem figyelnek a saját egézségükre? Én egézséges vagyok most, bár mégis dohányzok, rendszeresen iszok, eszek amit csak elérhetően megkívánok és ezek veszélyire miért nem tudok felfigyelni a hétköznapok forgatagában?

Figyelt kérdés
A múltkorában a megszokott kocsmámban bilcsiztem és egy addig még nem látott fickón azt vettem észre, hogy folyamatosan néz, de állandóan, ami eleinte nagyon idegesített. Picit később észre vettem, hogy jóformán mindenkit néz, azt figyeli aki éppen beszél, aki éppen hozzá szól a játékhoz, hiszen mint aztán nekem is leesett a billiárd játékot figyelte vele a játékosokat és a körülötte felszólalókat. Aztán egyszercsak odament az öregéhez és elkezdett neki hadonászni, ( ekkor leesett) siket jelbeszéddel kommunikálni, amire az apja (gondolom az volt neki) a srác befejezte után rögtön reagált ezzel a számomra érthetetlen és egyben idegen kommunikációs formával. Ma estig nem sajnáltam, számomra a testi fogyatékos ember sosem volt kevesebb...DE!!! Ma hallottam először Enya-tól a Caribbean Blue-t ami fiatal lelkem (23) meglátása szerint a legszebb zene amit életemben hallottam és kérdem én HOL AZ IGAZSÁG EZEN A FÖLDÖN? Talán ott ahol együtt hallgathattom meg a siket sráccal ezt a szépséget? Talán ott ahol a született vakkal együtt csodálhattom a piros vakító teltségét? Szóval az egézségesek miért nem vigyáznak a testük éppségére?
2010. júl. 21. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert fel sem fogják, hogy mekkora érték az egészség (addig még nem lesznek betegek). Amúgy szerintem ne agyalj ezen a dolgon túl sokat, mert ez emberi ésszel fel nem fogható. Amúgy attól, hogy valakinek valamilyen testi fogyatékossága van, lehet még boldog, sőt sokkal boldogabbak, mint egy egészséges. Van egy süketnéma haverom, Ő pont ugyanolyan életet él, mint akárki más és valószínűleg elégedett is az életével. Az egyetemen, ahová jártam, járt egy vak lány. Neki nagyobb életkedve van, mint a legtöbb embernek. Hívő és boldog, hogy majd Jézust és Istent fogja először látni. Szóval ahelyett, hogy sajnálnád Őket, inkább segíts Nekik amiben tudsz és fogadd el Őket úgy, ahogy vannak, mert Ők már valószínűleg elfogadták, hogy Nekik ilyen élet jutott és hidd el, hogy ők is tudnak örülni!
2010. júl. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem dohányzom, és rákos lettem. Szerintem sokan értékelni nem tudják azokat a dolgokat amik nagyon jók és körülöttük van. Én amúgy utálom Enyát, vagyis a zenéjét, nagyon hallgathatatlannak tartom de hát ízlések és pofonok.
2010. júl. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az embert csak gyarlósága miatt lehet sajnálni, egy emberre vetítve, ha enged annak, én csak azt az érzést sajnálom a siketektől amit egy gyönyörű hangszerkezet okoz az azt érzékelő embernek, ami nem csak zene lehet, mert a legszebb mikor a kedvesed a füledbe súgja SZERETLEK...
2010. júl. 21. 23:28
 4/12 anonim ***** válasza:
Tudod mit hallgattam a kórházi ágyamon élet-halál között lebegve egy rohadt vérmérgezéstől Enyát! Éjjel a füllhallgatóval a fülembe. Nekem erőt adott. Soha nem voltam egészséges, de lehet éppen ezért jobban tudom értékelni az életet.
2010. júl. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem engedtek az intenzívre mp3 lejátszót, én nem is tudom pontosan mit hallgattam, mikor már nem az iton voltam életveszélyben (igaz jelenleg is abban vagyok, mert nem lehet tudni mi lesz) sok kedvenc zenémet nem bírtam hallgatni, kicsit később a félsteril szobában, lehet akkor bírtam volna az enyát, de inkább szélkiáltót vagy ghymest. most is kórházban vagyok, centráliskanül miatt nehezen írok. lopom a kórházi wifit.
2010. júl. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt életveszélyes szepszisem is, de úgy, hogy közben más életveszélyes problémám is volt. ezeket túléltem, erre egy szemét izé megjelent az agyamban.
2010. júl. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez viszont szemét egy dolog, hogy például valaki 50 évig bagózik és semmi, mást meg a derült égből villámcsapásként sújt le ez a gyilkos rákosodás! Az Enya legtöbbje nekem is magas, vagy legalábbis túl "enyás" viszont ettől a caribbean blue-től a könnyekig hatódtam és agyaltam miből lett ím a kérdésem...
2010. júl. 21. 23:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Engem idegesít az enya, olyan lassú és nyomasztó. Kávét rengeteget ittam mondjuk, az is karcinogén rendesen. Kaptam kemót, de attól csak nőtt az izé a fejemben, azt nem tudják még mi. Alapból volt egy rosszindulatú megbetegedésem és amiatt gondolják, hogy ez az lehet, de nem úgy reagált erre a kemóra.
2010. júl. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A szeretetet, meg nem szavakkal kell kimondani, a szeretet nem érzés hanem cselekedett, egy süketnémavak ember is áttudja érezni az igazi szeretetet.
2010. júl. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor bocsi de nem értetted amit leírtam az csak a legszebb hang amit halhatsz ha a kedvesed afüledbe súgja hogy szeretlek, és egyet értek ez csak egy szó, de többet takar, legalábbis többett kéne takarnina, mert sajnos manapság jelentés nélkül is sokat csak úgy oda mondják a másiknak, pedig csak az tudja mennyire tiszta, aki mondja
2010. júl. 22. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!