Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez vakbélgyulladás?

Szerintetek ez vakbélgyulladás?

Figyelt kérdés
Kb 2 órája el kezdett szúrni a jobb oldalam, lent. Köldökömnél kb 2-3 cm-vel fenneb (jobbrol, oldalt). Csípőcsont fölött. Enyhe szúrás, ha fekszem nincs baj, viszont ha járkálok akkor szúr. Van amikor mély levegővételnél fekve is szúr vagy ha nyújtozok. Ez a szúró fájdalom elviselhető. Semmi egyéb tünetet nem észleltem, de nagyon meg vagyok ijedve, hogy nehogy vakbélgyulladás legyen.
2020. ápr. 23. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz vakbélgyulladás. A pszichiátrián ilyen tünetekkel lépfenéseket kezelnek.
2020. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

A vakbél lejjebb van, mint ahogyan a szúrás helyét írod.

Inkább epegörcsre tippelek, de nem vagyok orvos.

Én mentőt hívnék, mert az epegörcsök is fájdalmasak, volt a családomban.

2020. ápr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kapjal be egy fajdalomcsillapitot, ha elmulik nincs baj. Lehet csak beszorult a levego.
2020. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem epegörcs, a mentő ki sem menne ilyen panaszra. Nem a családban volt hanem nekem, és az nem ilyen.

A vakbélgyulladás szintén kizárható.

Ha még mindig nem javult, akkor hívd fel az ügyeletesorvost, hogy ajánljon valamit.

2020. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egyszer nagyon hasonlóm volt, csak a méhemnél éreztem lent lágyékban. Ki vagyok ebből edukálva mert rengeteg dolognak utána néztem, remélem már jól vagy, minden oksi, de leírom azért:


1) tudni kell hol lokalizálódik pontosan. Keress rá a McBurney pontra, a vakbél tipikusan ott fáj erősen, görcsösen ez kb a csípőcsont és a köldök közti vonalának közepén van. Tehát köldöm mellett, egy picivel lejjebb.


2) ha nő vagy sok más lehet: meg kell nézni hol tartasz a ciklusodban, nekem pl középidős fájás volt ovuláció alatt. Ilyenkor a jobb, vagy bal oldali petefészek fájhat mozgásra jobban, de ez szúró jellegű. Ilyenkor az enyhén megemelkedett testhő se ijesszen meg.


3) hánytál-e, van-e hányinger/hasmenés/székrekedés


4) szinte eltéveszthetetlen a gyors lefolyás miatt és tényleg mindegyik ismerős akinek volt azt mondta brutálisan fájt, mintha menstruációs görcsöd lenne csak 2x olyan erős.


Szóval enyhébb diszkomfort, szurkálás lehet izomfájdalom, izomsérülés, becsípődés, peteérés, petefészekgyuszi, menstruáció előtti fájás stb.

2020. ápr. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!