Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laktóz intolerancia esetén...

Laktóz intolerancia esetén milyen édességet ehetek? Keksz? Csoki? Cukorka? Mind kerülendő?

Figyelt kérdés
Pár hete derült ki hogy erős laktóz intoleránciám van. Azóta a boltban csak azt olvasom miben van tej vagy tejpor vagy vaj. De sajnos majdnem hogy mindenbe van. Már nem tudok mit enni. Sokat fogytam és nagyon sovány vagyok. Meg kéne híznom legalább 5 kilót de hogyan? Segítsetek mit ehetek és mit kerüljek el. Nekem ez még új és nem találom fel magam.

2020. jún. 5. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Étcsoki.


De, ha szedsz laktáz tablettát akkor ehetsz bármit...

2020. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem igazan tudom használni a laktáz tablettát. Egyszer próbáltam ki de nem hatott. Be vettem egy tablettát és utána meg ettem 4-darab túrós pogácsát. Hát hasmenés lett a vége meg has fájás. Mit ronthattam el? Többet kellett volna be venni belőle vagy csak rám nem hat? 6000 laktáz volt
2020. jún. 5. 22:47
 3/7 anonim válasza:
Amugy kb mar majdnem mindenbol van laktozmentes opcio is majdnem minden boltba (turo rudi, akár tejcsoki, kremturo, müzli szelete, zabszeletek, kekszek)
2020. jún. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
3: A laktózmentes termékek valójában nem laktózmentesek, csak adtak hozzájuk laktáz enzimet, ami segít lebontani a tejcukrot. Ha kérdezőnél ez nem működik, akkor ez nem biztos, hogy jó opció. Sokféle vegán édesség van, igaz, elég drágák, de lehet enni gyümölcsöt vagy aszalt gyümölcsöt is édességként, ill. csinálhatsz turmixot is belőlük növényi tejjel (lefagyasztva jégkrémnek se rosszak).
2020. jún. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak laktózmentes termékek.

Egyébként 4 túrós pogáccsához édeskevés egy tabletta. Én alapból kettőt szoktam enni, ha tudom hogy laktózos ételt fogok enni. Ha kevésnek bizonyult, akkor utána is még kettőt. Nem lehet túladagolni.

2020. jún. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem a patikus azt mondta hogy 1 et vegyek be vagy ha fagyit vagy tortát eszek akkor 2 -öt. Lehet akkor hogy az volt a baj hogy keveset vettem be. Nem tudom még adagolni, csak követtem a patikus utasitásait. Azt sem tudtam hogy nem lehet túl adagolni.
2020. jún. 6. 13:22
 7/7 A kérdező kommentje:
A laktóz mentes termékekkel az baj hogy nem ízlenek. Az étcsokit nem szeretem. Inkább akkor semmit sem eszem :(
2020. jún. 6. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!