Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diabéteszes neuropátia tünetei...

Diabéteszes neuropátia tünetei megszűntethetőek?

Figyelt kérdés
2-es típusú cukorbeteg vagyok és sajnos pár hete megjelentek nálam a neuropátiás szövődmények. Konkrétan izomgyengeség, lábbizsergés, látásromlás. Azt hallottam, hogy ezek koleszterin csökkentő gyógyszerrel megszűntethetőek. Igaz lehet ez az állítás? Sajnos a triglicerid szintem magas.

2021. febr. 7. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem igaz, ha már megjelentek maximum kordában tartható hogy ne romoljon tovább
2021. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az pedig a helyes étrend betartásával és a megfelelő inzulin mennyiség beadásával tartható fenn. Kérdezd meg a kezelőorvosod, hogy javasolja e a ketogén étrendet. Az is sokat segíthet rajtad, de ahhoz önfegyelem kell.
2021. febr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Meforalt szedtem, de azt is elhagytam 2 hét után mert hipóztam tőle. Diéta valamilyen szinten betartva (nem mindig számolom a CH-t). Szépen fogyok, 130-ról jövök lefelé. A cukrom viszonylag jónak mondható. Éhgyomorra 5,5-6 körül. Reggeli után 1 órával 8-9, de 2 órával utána 7,8 alatt. Ebéd és vacsora után teljesen normális értékek vannak. Tehát úgy néz ki, hogy a diéta ezt megoldja, csak ez az izomgyengeség ne lenne... Meg persze a bizsergés és a látásromlás sem.
2021. febr. 7. 18:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak ilyen gondjaim vagy két éven keresztül, egészen 2014-ig. Abban az időszakban nem szedtem a koleszterin csökkentő sztatint.

Előtte, amíg szedtem 40 mg-ot, addig nem volt gondom.


Végül már kezdtem féloldalassá válni. Az egyik szememet nem tudtam akkorára nyitni, mint a másikat.

Írásnál már egyes szavaknál kezdtek kimaradni mindig azonos betűk.

A lábujjaimat már alug éreztem, viszont mindig nyilallt szurkákt.

S szememben először kapilláris kiboltosulásokat vettek észre, mikro aneurizmákat, majd kapillűrisoknál vérzést, később egyre növekedő ödémát a klinikán. A végén már szem mozgáskor a széleinél erős fény felvillanásokat láttam, ami a retina leválás első jele.


Közben folyamatosan kerestem a megoldást.

Szedtem halolajat, először kapszulásat, később kanalasat, az nagyobb adag, de nem segített. Intenzíb testmozgás mellett is csak romlott minden.

Végső elkeseredésemben megint elkezdtem szedni a koleszterin csökkentő sztatint, amit a róla terjesztett rémhírek ellenére hagytam abba korábban, és láss csodát.


Kb. két-három hónap 80 mg atorvasztatin szedése után már azt mondyam, elmúlt minden neuropátiás és retinopátoás problémám.

Már 6 éve szedem egyfolytában és már akár cukros dologból is ehetek néha, nem jön elő semmilyen keringési probléma.

Ez a gyógyszer szépen remdben tart.


Egyszer a felére csökkentettem próbaképp az adagját, azt követően 5 hét múlva már kezdtem érezni, hogy az úgy már kevés adag. Azóta a 80 mg-ot szedem.


Ez azt teszi, hogy a májban a tartósan magasabb cukorból termelődő koleszterin termelését gátolja az egyik enzim gátlásával. Így a magasabb cukor szint mellett sem jönnek a szövődmények.


Ezt nem használják az orvosok protokollként a neuropátia kezelésére, ezért a sok végtag amputált és a cukorbetegségben megvakult ember a világon.


Erre úgy tűnik, hogy egyelőre én jöttem rá, legalábbis eddig nem hallottam mástól.

Viszont így kiválóan működik.


Azóta a tesztelés miatt tudatosan eszegettem cukros, nagyon cukros dolgokat, magnum jégkrémet és csokikat, cukorkaféléket, hogy kipróbáljam, vissza jön-e bűrmi a szövődményekből, hát nem, egyáltalán.


Már más szövődményes is kipróbálta és nála is működik.


Ezt én úgy tidom mondani, hpgy annak ellenére, hogy az orvos erre nem azt adja, hanem minden orvosi protokollban ajánlott, nagyrészt hatástalan bitaminféle tablettát szoktak ajánlani.


Ezt a sztatin nevű gyógyszert az orvos írja fel magasabb koleszterin esetén.


Nekem, amikor jöttek az egyre súlyosbodó szövődmények a sztatin nélkül, akkor az étkezés utáni másfél órás cukrom 6-7 között szokott beállni.

A HbA1c éryék 6.2 volt.

A kolesztrtinem 6-7 között volt valahol.


Az összkoleszterin szintet mindenképp 5 alá kell leszorítani, de ha 3-ra, vagy az alá sikerül, még nagyobb biztonságban vagyunk az érproblémákkal szemven.

2021. febr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez jó hír, köszönöm a válaszát! Konzultálok az orvosommal.
2021. febr. 8. 18:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, mindenképp az 5 alatti koleszterin szint elérése a cél, de a 3 alatti sem okoz gondot, sőt előnyös az érbetegség szempontjából.


Lehet, hogy azt mondja az orvos, hogy neuropátiára nem ezt szokták adni, de eredményesen működik a gyakorlatban.


A magasabb koleszterin szint miatt egyébként is megalapozott lenne a sztatin szedése.

2021. febr. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!