Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy nagymama...

Hogy lehet egy nagymama halálát feldolgozni ?

Figyelt kérdés

2020.júliusában itt hagyott a nagymamám még mindig fáj és gyászolom. Haragszok ezért mindenkire:(

Hátsó fali szívinfarktust kapott és későn találták meg:(

Úgy érzem a vallás összeköt minket de semmi más nem vigasztal. Mit tegyek?


2021. márc. 10. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Miért haragszol ezért mindenkire? Amúgy pszichológus segíthet. De egyébként te nem számítottál arra, hogy az idős emberek meghalnak? (általában)
2021. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem.


Olvasd el az alábbi cikket: [link]


Segíteni fog.

2021. márc. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#1


Neked is ajánlom a cikk elolvasását és megérted, hogy ilyenkor miért van harag az emberben.

2021. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Normális a harag és H nem tudod feldolgozni, sok-sok idő múlva megbekelsz. Biztos jó kapcsolatod volt vele. Most megolelnelek.
2021. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Úgy hogy elfogadod hogy ez az élet rendje. Ő "csak" a mamád volt, egyszer vószínűleg el fognak menni a szüleid is, ami mégjobban fog fájni.

Sajnos sokan a gyereküket temetik el. Ami az életben a legfájdalmasabb lehet.

2021. márc. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem az idő segített. Érettségi előtt 1 hónappal ment el a nagymamám. Egy szívműtétet végeztek rajta, minden jól ment, de utána komplikáció lépett fel. Valahogy félrekezelték és meghalt. Ennek már lassan 2 éve. Akárhányszor rágondolok hiányzik, de már nem érzem azt a mérhetetlen ürességet, mint mondjuk tavaly ilyenkor.
2021. márc. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Uhh H itt egyeseknek milyen empátias képességeik vannak....
2021. márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 nekem tényleg az segített a gyász feldolgozásában, hogy azt mondogattam magamban: ez az élet rendje. Egyszer én is meghalok és mindenki más is. Ha szomorú és dühös vagyok emiatt, ha nem, ez akkor sem lesz másképp. Arra kell gondolni, hogy jó helyen van most, onnan is szeret téged és vigyáz rád❤️Hagyd, hogy kisírd magad, amikor kell. Az gyógyít.
2021. márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia, sokat segíthet a vallás túlélni a legnehezebb időszakot. Nekem a mamám halt meg, valamivel több, mint két éve. Imádkozz sokat, és beszélj a halotthoz is!

A harag természetes érzés ilyenkor. El fog múlni.

2021. márc. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ
2021. márc. 11. 21:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!