Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hányszor van egy nap székletetek?

Hányszor van egy nap székletetek?

Figyelt kérdés

Nekem világéletemben volt ezzel problémám. Gyakran van székrekedésem, főleg stressz miatt vagy ha előző nap sok csokit vagy kenyeret eszek. Nemrég volt gyomorrontásom életemben először, és az erős gyomorfájás és hányinger után egy hétig hasmenésem volt, minden étkezés után mennem kellett. Furcsa volt nagyon, hogy mennyire kiürül a szervezetem és lapos a hasam. Azóta azért a reggeli kávé után napi egyszer mindig sikerül, néha egyből felkelés után vagy este, de az átlag napi egy.

Sajnos súlyproblémákkal mindig, és ezért többek közt a lassú emésztésem okoltam. Aki sokat eszik mégis nagyon vékony, az egy nap többször is jár wc-re? K.B úgy, mint mikor hasmenésem volt?

Egy ilyen embert ismerek, aki imád enni és mégis nagyon vékony, valamint voltunk olyan viszonyban, hogy meg mertem tőle kérdezni. Azt válaszolta, hogy nem jár gyakran wc-re, inkább ő is küzd székrekedéssel néha. Na, de akkor hova tünik az a sok kaja? Ja, és nem az a hánytatós fajta.


2010. aug. 21. 09:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
'küzdöttem
2010. aug. 21. 09:23
 2/14 anonim válasza:
3x
2010. aug. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Regen nekem is sok problemam volt ilyen teren, de amiota 180 fokos fordulatot valtott az eletmodom, minden rendbejott. Eloszor vegetarianus, majd vegan lettem, es kesobb 80% nyers vegan. Alternativ eletmod, de soha nem ternek vissza a regi eletemhez. Most altalaban napi 3x van normalis szekletem, semmi szelsoseges. Orvosom szerint az az egeszseges ha a napi 3szori etkezesek utan van normalisan, de nemigen ismert senkit aki ezt el tudja erni. A sulyproblemam rendezodott, a borom letisztult, jobban fog az agyam es meg sorolhatnam. Csak az emberekkel sokszor az a baj, hogy kulso forrasbol varjak a megoldas, keresnek egy csodatablettat ami mindent megold. De ilyen sajnos nincs. Tenni kell valamit, fel kell adni dolgokat, mas szemszogbol is megvizsgalni egy helyzetet. Nyilvan a stresszt is vegig kell gondolni, de nem elmnyomni es orvosok utan rohangalni.
2010. aug. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

fogalmam sincs, hogy mi lehet ennek az oka.

én is elég vékony vagyok, de én nem eszem sokat. viszont általában az a kevés hamar kiürül belőlem, van hogy akár napi 3-4-5 alkalommal is megyek. nem tudom miért van ez most így, régebben én is inkább székrekedéses voltam. de így szerintem ha akarnék se tudnék hízni. (javítsatok ki, ha mégis, mert nem lenne rossz felszedni pár kilót) bár ahhoz másképpen kéne táplálkoznom, de az egyéb problémák miatt nem nagyon menne, de ez már egy más történet.

2010. aug. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
egészségügyi pályára készülök, azt tanultam, hogy férfiaknak a napi 3 sem baj, nőknek pedig a heti 3. Más az emésztésünk.
2010. aug. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Naponta 1x, általában reggel.

L

2010. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szerintem azért lehet ez a heti három nőknél, mert szükségük lehet egy kis feleslegre, elvégre a szervezetünk a szülésre van kódolva.:)

A vega válaszolónak nagyon örültem, mert érdekelnek az alternatív módszerek viszont fogyi tablettával soha nem kínoznám a szervezetem. A hússal rossz viszonyban vagyok, pl. a gyomorrontásom óta (1 hónapja) nem is ettem, mert valami darált húsos kajától lett a baj. A zöldségeket pedig az emberek nagy csodálkozására nagyon szeretem, szóval érzem hogy hús nélkül sokkal boldogabb a szervezetem, csak sajnos, a lelki bánatomat általában evésbe folytom, ilyenkor nehét kontroll alatt tartani magam.

2010. aug. 21. 09:49
 8/14 anonim ***** válasza:

Átlagban napi egyszer mindenkinek.

Viszont ha olyat eszel-iszol,akkor lehet 3-4 is naponta.

A dohányosok jobban fosnak.

2010. aug. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, volt egy erős dohányos barátnőm, aki azt mondta, hogy nem fog leszokni, mert inkább tüdőrák, minthogy dagadt legyen...

Én nem szoktam rá a cigire, de nem bánom.

2010. aug. 21. 10:06
 10/14 anonim ***** válasza:

9:39 vagyok.

te jó ég, tényleg, azóta van ez így, amióta napi rendszerességgel dohányzom, kb 4-5 szálat. ez az erős dohányosokhoz képest semmi, de úgy tűnik azért ennyinek is van hatása.

2010. aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!