Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha evés nélkül veszek be...

Ha evés nélkül veszek be vitaminokat, akkor nem szívódnak fel?

Figyelt kérdés
Olyan, mintha be sem vettem volna?

2021. ápr. 27. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában felszívódnak, de lehetnek kivételek, amik étellel, vagy bizonyos ételekkel (pl. zsíros ételekkel) szívódnak fel könnyebben. Egy jól fejlesztett vitamin készítménynél kevésbé számít, hiszen pl. lágy zselatin kapszulába teszik, azon belül zsíros közegbe a D vitamint, hogy fel tudjon szívódni.
2021. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Rosszabb, mintha be se vetted volna. Folyadék nélkül bevéve a gyomor egy pontján fog megtapadni a tabletta, ott oldódik fel, és rossz esetben kikezdi a nyálkahártyát.
2021. ápr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Folyadékot viszek be, csak ennivalót nem. Egy nagyon szigorú diétán vagyok (nem jókedvemből), és nagyon kevés kalóriát vihetek be egy nap. Sajna el szoktam felejteni közvetlen evés után bevenni a vitaminokat :D
2021. ápr. 27. 16:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Miquel:

Ez jó nagy butaság. Egyrészt az "üres" gyomrodban is van gyomorsav. Masrészt tabletta forma, hatóanyag és vivőanyag függőy hogy hol oldódik fel, hol szívódik fel. Nem véletlen, hogy gyógyszereknél megadjak, hogy melyiket kell étkezés előtt és melyiket utana bevenni.

2021. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyira nem butaság abból a szempontból, hogy nálam pl. volt, hogy rosszullétet okozott az éhgyomorra bevett vitamintabletta, ki is hánytam. De ez nyilván a fajtától függ.
2021. ápr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5 A B-vitaminok éhgyomorra valóban okozhatnak hányingert, erős rosszullétet, de nem feltétlenül hányja ki az illető és ha bentmarad, akkor ugyanúgy felszívódik, mintha nem éhgyomorra szedte volna be. Egyes dolgok még jobban fel is szívódnak éhgyomorra, mint étellel vagy evés után, pl. a vas is, bár az nem vitamin, de a köznyelv előszeretettel a vitaminok közé sorolja az ásványi anyagokat is. Ettől függetlenül tényleg ostobaság azt gondolni, hogy a gyomorban bármilyen szilárd izé csak úgy megtapadhat. A gyomor állandóan izeg-mozog, hintázik és folyadékot tartalmaz.
2021. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!