Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki rendszeresen mozog, annak...

Aki rendszeresen mozog, annak lehet izomsorvadása?

Figyelt kérdés
Barátnőm 20 éves. A jobb combján vagy egy nagyon enyhe, alig észlelhető horpadás. Nem fáj neki egyáltalán semmi, sokat sportol biciklizik. Lehet hogy csak ott másképp fejlődik az izomzat?? Fájna vagy gyengülne ha izomsorvadása lenne? 🤔
2021. jún. 15. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen annál is kialakulhat izomsorvadást okozó betegség, aki sokat mozog. De egy kis horpadás miatt én még nem rohannék a tolószékboltba. Ez olyan, mint amikor egy sima fejfájás miatt rögtön agydaganatra gondolnak az emberek.
2021. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én mondtam neki hogy fájdalmai lennének ha izomsorvadás lenne. Próbáltam neki magyarázni hogy a két karunk, a két mellünk stb... sem egyforma, így a két combja sem lesz tökéletes egyforma sohasem. 🙄😏 Plusz egy életerős fiatal nő, tele emergiával, nuku fájdalommal. De nem hisz nekem. :(
2021. jún. 15. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az izomsorvadás betegségektől illetve nem mozgástól (hosszú, fekvő betegség pl.)alakul ki. Az előbbi nem, az utóbbi visszafejleszthető. Egyébként nem jár fájdalommal.

A barátnődnek 99%, hogy semmi baja.

2021. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem izomsorvadás.
2021. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!