Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lassan 2 éve IBS szindrómával...

Csicskavagy3 kérdése:

Lassan 2 éve IBS szindrómával küszködők..az elmúlt 2 évben nem volt annyira vészes de mostmár rosszabbodott..mit ajánlotok IBS ellen? Esetleg aki elkezdett regenorozni helyrehozta nála ezt a betegséget? Valamint emiatt nem indul be nalam a fogyás..

Figyelt kérdés
2021. jún. 21. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Rossz nicknevet választottál.
2021. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fodmap diéta segít.
2021. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólóhoz hasonlóan én is a diétát ajánlom. Én a GAPs diétát próbáltam ki.


Ezen kívül új kutatások szerint az IBS lehet, hogy egy (a belekre húzódott) allergia. Allergia elleni gyógyszert szedsz?

2021. jún. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
Itt a diéta nem segít. Autoimmun betegségről lévén szó csak a teljes életmód- és étrendváltoztatás járható út.
2021. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Hidd el, hogy a foodmap és a Gaps diéta is megfelel egy teljes étrendvâltásnak. A gaps diéta bevezető szakasza úgy néz ki, hogy hús levet és csontos húst ehetsz illetve halat mindaddig, amíg attól nincsenek panaszaid. Aztán háromnaponta egyesével adja hozzá az új élelmiszereket (először zöldségek, joghurtok).


Én emiatt a diéta miatt két éve nem voltam étteremben, pedig normálisan nem is tartom (pl. eszem rizst).

2021. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a két diéta elég komoly életmódváltás:D Főleg ha szigorúan tartja az ember és a bélregenerálásra is ráfekszik, szóval semmilyen gyulladás fokozó ételeket nem eszik és közben olyanokat meg eszik, amik támogatják az egészséges bélflóra újraépülését. (pl alaplé, fermentált zöldség, pre és probiotikumok, stb.)

Szóval ez nem csak annyi, hogy nem eszel például glutént, de helyette eszed az ugyanúgy feldolgozott, adalékos kukoricalisztes cuccokat. Vagy cukor helyett szteviát raksz a kávédba, ennél komplexebb mindkettő.

2021. jún. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!