Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lesz valami bajom attól, hogy...

Lesz valami bajom attól, hogy egy 2 hónapja lejárt szavatosságú antibiotikumot vettem be véletlenül? Nem vettem észre csak utólag, és nagyon megijedtem.

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Erősen kétlem. A gyógyszerek nagyon túl vannak biztosítva:) Maxmimum nem fog hatni.
2010. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy tablettánál nem lesz bajod, de a kérdésedből látszik, hogy itt valami nem stimmel. Egy tablettát vettél be? Minek? Hogy került hozzád lejárt szavatosságú antibiotikum? Hogy lehet lejárt szavatosságú antibiotikumot bevenni? Az antibiotikumot akkor szedjük, amikor az orvos felírja, és akkor még nem járhatott le a szavatossága. Ilyenkor beszedjük az összeset, nem maradhat meg egy darab se! Ha megmarad belőle, az a baj.
2010. aug. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem értelek utolsó válaszoló. A tavaly voltam fogdokinál és mondta, hogy addig szedjem az antibiotikumot amig el nem múlik a gennyzacskó az ínyemről. Utána visszamentem kontrollra és azt mondta nem kell többett szednem tehát megmaradt belőle. Most újra erre a sorsra jutottam és mivel hétvége volt telefonon hivtam fel és mondta, hogy szedjek be egy antibiotikumot és ma menjek hozzá. Én meg észrevettem, hogy még maradt és azt vettem be. Utána láttam, hogy lejárt. Mostmár érted?
2010. aug. 30. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Értem, de akkor az orvosod a hülye. Az antibiotikumot mind be kell szedni, ha mégis megmarad valamennyi, vissza kell vinni a gyógyszertárba (ki kell dobni). A fogorvos pedig, ha azt akarja, hogy antibiotikumot szedj, írja fel! Ne a telefonba mondja be, hogy vegyél be "valami" antibacit! Pontosan így alakulnak ki a gyógyszerrezisztens kórokozók. Legközelebb,ha be van gyulladva valamid, szedj gyulladáscsökkentő gyógyszert addig, amíg eljutsz az orvoshoz!
2010. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!