Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az mennyire normális ha...

Az mennyire normális ha mostanában 4-5 órát alszom ?

Figyelt kérdés
Régebben aludtam 9-10 órákat is, most meg ha 5 órát tudok az már kész csoda, tegnap péntek este elmentem szórakozni haza értem hajnali 4 kor, és most ébredtem fel, ez így teljesen rendben van ? 20 N

2021. nov. 20. 08:10
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Egyéni az alvasigény. Régebben többet tudtam aludni. Nekem a korral változott és a stresszes életmóddal csökkent

az ideje. Mostanában megpróbálok több alvást magamra erőltetni, korai lefekvéssel, késői keléssel. Van amikor délutáni alvással. Fontos az alvással járó regeneráció, ezért életmód kiegészítést, módosítást javasolnék, fizikai leterheléssel (több sport) és akkor talán helyreáll. Nekem a fizikai terhelés (bringa, turázás, stb ) segít adott esetben

2021. nov. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
Mellékvese diszfunkció miatt magas a kortizolszinted, ami nem engedi érvényesülni a melatonint. Életmód-és étrendváltoztatás lesz szükséges. Mégpedig mielőbb, mert a felborult cirkadián ritmust már nehezebb lesz helyrebillenteni.
2021. nov. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!