Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az otthoni csapvíz lehet...

Az otthoni csapvíz lehet olyan rossz minőségű (esetleg vízköves ami okozhatja) hogy akárhányszor érintkezik a bőrömmel de inkább nyaktól felfelé durván kiszárítja?

Figyelt kérdés

(Fogalmam sincs a kategóriáról)

Évek óta az arcbőröm amolyen "bőrhámladékos" hol jobban hol kevésbe és kicsit kevesebb ideje még vörös is az egész arcom viszont nem durván, nem lilás, eres vagy ilyesmi csak száraz kivörösödött.

A fejbőrömön kiskoromban pikkely sömöröm volt egy időután elmúlt viszont később vettem észre (valószínüleg attól, hogy 12 éves koromtól kezdve a hétvégéket leszámítva minden nap hajat mostam) hogy elkezdett szerintem nemis korpásodni hanem amolyan bőrkeményedések keletkeztek kissebbek és ez is amolyan bőrhámladék szerűség. Körmömmel ha csak bámulom a tv-t, észre se veszem és elkezdem lekaparni. Egyébiránt meg ha végig húzom a kezemet a hajamon mintha korpa hullana de sok.. akár kis vízzel való mosás után is elmúlik de csak kis időre. Minnél hosszabb a hajam annál rosszabb. Bőrgyógyás úton..



2022. jan. 6. 05:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a víz miatt van!
2022. jan. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem lehetséges a vízkő miatt, az nincs a vízben, kémiai folyamat miatt kicsapódva válik azzá bizonyos felületeken. Ha rossz minőségű, akkor az nem vízkő,hanem szennyeződés, ami okozhat gondokat, de Magyarországon max. kisebb falvakban létezhet ilyen szerintem.
2022. jan. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Miért kaparod a tévét?


Ez nem a víztől van. Menj orvoshoz. Bőrgyógyász.

2022. jan. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
A sok hajmosás samponokkal kiszárítja a fejbőrt. Ősi tanács szerint a hajat nem mosni kell, hanem szőrkefével kefélni. A kefére tapadt faggyút a keféről kell lemosni.
2022. jan. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!