Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kórházhoz közel lakni egy...

Kórházhoz közel lakni egy életen át veszélyes lehet? A röntgen gépek miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Most költöztünk egy házba, ami kb. 300 m-re van a kórháztól. A munkahelyem is itt van 5 percre, így lehet tényleg itt élem le az életem nagy részét. Maga a ház szuper, a környék is. Szerintem szeretni fogunk itt élni.


A kórház, mint írtam kb. 300m-re van. Ez viszonylag egy kisebb kórház, ahol van nőgyógyászat, fül-orr-gégészet, vérvétel, házi orvos meg baleseti rész. Kb. 2-3 terem van az épületben, ahol röntgeneznek.


Tudom nagyon hülyén hangozhat a kérdésem, de ez veszélyes lehet -e a családomra és rám ?


Kérlek szépen a válaszadóktól empatikus választ:)


Tudom, hogy sokan dolgoznak a kórházban, akkor ők mit mondjanak. Csak felvetődött bennem ez a kérdés.



2022. máj. 23. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Empatikus válasz: ha a kórház és a lakásotok között már sorban fekszenek a röntgensugárzás miatt elhalt egyének, akkor kezdhetsz gyanakodni.
2022. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Látom, te is leírod, pedig pont ezt akartam kérdezni, hogy és az orvos, aki a vizsgálatokat végzi? Nyugi, nem veszélyes. Ilyen távolságról biztosan nem.
2022. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez ugyan olyan mint kvázi a rádiótelefon antennák sugárzásától félni. Jelentem 20 éve lakom egy olyan társas házban, amelynek tetején Vodafone rádiótelefon adó torony antennák vannak. Meg vizsgálattam magam, és az eredmény. Nem vagyok rákos! Mint írtam 20 éve lakom ilyen rádió telefonos antennák alatt. Körülbelül 20 méterre az antennák alatt lakom, és a 20 év alatt semmi bajom nem lett! Akkor neked sem lesz bajod, a 300 méterre lévő rötgen sugárzástól.
2022. máj. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi nektek. Tudom, hogy furán hangzik a kérdésem. De azért vetődött fel bennem, hogy lehet hallani, hogy az embert éri alapból sugárzás és gondolom a kórház közelében érheti jobban az embert, kivéve , ha tényleg olyan felszereltek az épületek, hogy az a sugár onnan nem tud kijönni. Pl. Megfelelő ajtókk.
2022. máj. 23. 14:24
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A mobiltelód vagy a mikród vagy a wifi routered miatt bőven több káros sugárzás ér mint a kórház miatt.
2022. máj. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha az ott dolgozók nem halnak bele, te sem fogsz.
2022. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Tudom, hogy empatikus választ vársz, de mindig megdöbbenek azon, hogy az emberek a saját kényelmük érdekében használt potenciálisan egészségkárosító dolgok miatt sohasem aggódnak, mint például a mobiltelefon, wi-fi, fotocellás ajtók, a teljesen biztonságos készülékek miatt viszont, például a 300 m-re lévő szigetelt röntgengép miatt viszont igen.
2022. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :):)
2022. máj. 23. 15:54
 9/13 A kérdező kommentje:

Megnyugtattatok. A telefonomat egyébként ritkán használom. Pl. Most igen...

De pl. Munkahelyen soha, munkatársam meg mindig azon pötyög. Nekem az a táskám mélyén van. Este a wifit kikapcsolom. A párom a routert ìgyesen a szobánkba rakatta, mert hogy legyen netes a tv, közbe meg szinte sose nézümk tv-t, mert nincs időnk rá és nem is megy rajta semmi érdekes. Szóval áh, majd átrakatom messzebb a házba.


A mikrónkat is viszonylag ritkán használjuk, mert mindketten bent eszünk kész, meleg kaját a melóban.

2022. máj. 23. 15:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Cserébe viszont a mentő hamar beér veled.
2022. máj. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!