Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Indokolt, hogy 6,5-7-es...

Indokolt, hogy 6,5-7-es koleszterinre nem kapok gyógyszert? Ugyan nő vagyok, de ezen kívül minden létező rizikófaktor fennáll!

Figyelt kérdés
Család tele érrendszeri betegségekkel.
2022. jún. 20. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
A koleszterin csökkentésére életmódot kell váltani, a gyógyszereknek több káros mellékhatása van, mint amennyit segítene a probléma megoldásában!
2022. jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Életmóddal 10%-ot csökkentheted maximum.


Nem eszem húst (korábban sem ettem zsíros húst, soha), tejtermékeket, tojást sem eszem, az egészségi állapotom romlott, nem zárom ki, hogy éppen emiatt. A testsúlyom jó, skinny fat vagyok, de a testzsírszázalékom se katasztrófa (csak nem olyan szép, mint kellene), heti 4-5 órát sportolok közepesen intenzíven-intenzíven.


Mégis mit kellene még változtatnom az életmódomon?

Nagyon kíváncsi vagyok!!!

2022. jún. 20. 18:19
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, nem kellene ezen az oldalon kérdést feltenni....
2022. jún. 20. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:

2: Pontosan így van, a táplálékkal kb. ennyit lehet befolyásolni.


Tudom, nem vigasztal, de nekem 8,5. Szintén rendszeres sporttal (napi szinten 25-30 km bicajozás, plusz időnként egyéb is), és kb. mediterrán stílusú táplálkozás. Sok zöldség, sovány húsok.


Mondjuk mindig is magas volt, talán tényleg öröklődés.... De nincs , nem volt érrendszeri betegség a családban.

Az egyik orvos csináltatott egy nyaki ér-UH-t, de nem javasolt gyógyszert. Amúgy semmi eltérés, minden normális (61 vagyok). teljesen épek az erek. A másik doki "a biztonság kedvéért" felírt valamit. Fogalmam sincs, érdemes-e szedni...

2022. jún. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudtommal 60 év körül már a határérték 5,2-es koleszterinszint is magasnak számít körülbelül.
2022. jún. 20. 18:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem írtad, hogy hány éves vagy, de a magas koleszterinnek (gondolom az LDL itt a magas) más oka is lehet, amire hiába szednéd a gyógyszert akkor se segítene.


Ezek az okok lehetnek:

* Stressz

* Vércukor problémák (2-es diabétesz)

* Bizonyos gyógyszerek köztük az anti bébi

* Pajzsmirigy bajok

* Menopausa

* Vese problémák

* stb stb a lista hosszú


Szóval erre a gyógyszer olyan lenne, mintha mondjuk fáj a fejed, mert túl erős copfban van a hajad, és ráveszel egy fájdalom csillapítót miközben a copf marad. Érdemes lehet ezeket a problémákat kiszűrni, hogy biztos minden rendben van-e és akkor ha minden ok kizárva, akkor talán gondolkoznék el azon, hogy keresnék egy orvost, aki ad rá gyógyszert.

2022. jún. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

11 a koleszterinem, mégsem kapok rá gyógyszert, ami nem is baj, mert amúgy sem szedném be. A dokinő mondta, hogy nem ír rá, mert többet árt, mint használ, próbáljam meg diétával csökkenteni.


Az étkezésem évtizedek óta ugyanaz, a napi mozgásom is. 45 kg voltam világ életemben, aztán hirtelen fél év alatt felszaladt rám vagy 15 kg. Betudtam a menopauzának, de nyilván zavart, mivel a lábaim kevésbé bírták ezt a terhet. Teljesen mindegy, hogy mit csináltam, nem fogytam.

Idén (3 év elteltével) leugrott rólam szintén fél év alatt 10 kg. Most vagyok 55 kg.

Semmit nem találnak, hogy mi okozhatta (pajzsmirigy stb.), csak a koleszterinem nagyon magas és a hozzá szorosan kötődő egyéb enzimek (vagy mik).


Hasonlót gyerekkoromban is eljátszott a szervezetem. 4,20 kg-mal születtem, duci gyerek voltam. Aztán tini koromban ledobtam a felesleget úgy, hogy semmit nem tettem érte, majd kb. 47 éves koromig 45 kg körül voltam pedig ettem annyit és olyat, amit egy férfiember is meg tud enni.


Na vajon ezekre mi lehet a magyarázat?

2022. aug. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nálam is folyamatosan változik a túl vékony és az enyhén túlsúlyos között, de nálam a kajálás is változik ezzel. Valamiért összeszűkül a gyomrom, kevesebbet eszem, majd kitágul, többet eszem.



Fura dolgok mindenesetre.. :/

2022. aug. 18. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!