Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhat magas vércukor...

Mi okozhat magas vércukor értéket?

Figyelt kérdés

Odafigyelek a táplálkozásra, nem eszek semmilyen nasit, csak vizet iszok, mégis magas a cukrom. Például ma ebéd után 1 órával 8,3 volt a mért érték, holott csirkemell párolt rizzsel volt terítéken. Az érték amúgy rutin vizsgálaton derült ki, tavaly is 7,9 körül volt, pedig akkor is sportoltam, egészségesen ettem már. 1 év után viszont még rosszabb lett az eredmény :/ A doki nem mondott semmit, csak az asszisztens pislogott.

Szedek q10-et, E-vitamint, b komplexet, multit, D vitamint. Mit kellene csinálnom? Szerintetek is nagyon magas?



2022. aug. 24. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyilván az éhgyomritól függ, de a 8.3 ebéd után 1 órával nem sok.
2022. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ajánlott egy kivizsgálás 2. típusú cukorbetegségre.
2022. aug. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi az éhomi érték? Amúgy evés után nem 1 órával kell megmérni, hanem 2 órával. 3 havi átlag értéket kellene megnézetni, háziorvos ad beutalót.
2022. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak az éhgyomri érték számít. Evés után az említett érték még rendben van. Érdemes lenne orvostól kérdezni, vagy beutalót kérni három havi átlagot megnézetni.
2022. aug. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1 órával 8,3 nem rossz. De amúgy méregesd az éhgyomri értékeket, reggel felkelés után rövidesen mindig mérd meg, illetve evés után 1,5-2 órával. Ha azok az értékek is magasak, akkor na, ne hagyd magad, hanem igenis kérj a háziorvostól beutalót laborra, hbA1c-re (három havi vércukor átlag). Nem értem, hogy az orvosod miért nem mond semmit sem, ez simán lehet cukorbetegség, azért nem kéne ezt figyelmen kívül hagynia.
2022. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok.


Mármint, írtam azt, hogy "ez simán lehet cukorbetegség", ezt most nem a 8,3 miatt mondom, hanem írtad, hogy tavaly is 7,9 volt (gondolom az éhgyomri?), és hogy most még rosszabb lett az eredmény. A 8.3-as értékkel nincs baj, de ha a laboron az éhgyomrid mindig elég magas, akkor nem értem, miért nem ad beutalót.

2022. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Éhgyomri értékem 3,9-4,2 között mozog. A tavalyi 7,9 is ebéd után volt. Most már tényleg nem hagyományos annyiban, kérni fogok beutalót.
2022. szept. 6. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!