Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Iskolaorvosi vizsgálat?! Csak...

Iskolaorvosi vizsgálat?! Csak egy pár kérdés .

Figyelt kérdés
Szóval úgy néz ki októberben lesz megint isk.-i vizsgálat és hát ebből tavaly is problémám adódott. Konkrètan annyi, hogy amikor közölte a pasi doki ( lány vagyok .. ) h melltartó le, akkor közöltem, hogy nem. Ő kiakadt, pampogott, de én is mondtam a maga mét .. ( nemcsak én nem vettem le ) aztán visszahívtak egy utóvizsgálatra, hátha összejön nekik, dehát nem .. És akkor közölték, h háziorvoshoz mennyünk és ők majd kérik a papírt róla. De a háziorvos is levetette ( de ő legalább nő volt ) és én annyira szégenylős vagyok, h nagy sebet hagyott bennem, és akkor megfogattam hogy soha többet nem fogom levenni senki előtt sem. Ha csak rágondolok elfog a sírógörcs. Szval már 16 éve vagyok, a sulivizsgálaton megint nem fogom levenni a m.tartót, de akkor kötelezhet a sulidoki, h menjek háziorvoshoz és vigyek róla papírt is? És ha nem viszek, akkor mi lesz ?? Ez a vizsgálat amúgy sem kötelező jogomban áll megtagadni ! Hogyis van akkor ez ?
2010. szept. 24. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Nem értem mi azzal a probléma, hogy pasi a doki. Nem a Te melleiddel van elfoglalva hanem azzal, hogy meg kell vizsgálnia. Ez a kötelessége!! Pár másodperc az egész. Ez a Te érdeked, nem azért csinálja mert neki olyan hű de jól esik.... Nem lesz belőle problémád ha nem viszel papírt, csak ha esetleg van valami bajod akkor még jó eséllyel kezelhető, később meg már nem lesz az.. Aztán lehet sírdogálni, hogy mekkora butaság az amit csináltok. De, hogy fogsz majd később nőgyógyászhoz járni ? Mert ugye oda illik elmenni az első szexuális együttlét után. Szerintem a saját érdekedben engedd, hogy megvizsgáljon senki nem halt még bele...
2010. szept. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
semmire nem kötelezhet, csak a megjelenés kötelező, a vizsgálat egészét vagy bármely elemét jogod van megtagadni
2010. szept. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát egyáltalán nem fél mp, ugyanis tavaly amikor a többiek levették a melltartót, felfektette őket az asztalra, nyomogatta a hasukat, kérdezősködött, és végig mtartó nélkül. Amikor a csaj meg a melle elé tette a kezét, a doki szólt hogy vegye el kezét, nem kell odarakja.. Ez meg mi? mi az hogy a doki, a 2 bunkó asszistens + még 4 osztálytársad előtt egy szàl csöcsbe kell flangálni percekig ? Vicc az egész. És attól, hogy levenném a melltartót, ugyan mit látna ?! Semmit ! Ránéz és belelát a mellembe, és megmondja h ràkos vagyok, vagy mi ? Felesleges az egész, attól hogy még vet rà egy pillantást, semmit nem tud
2010. szept. 25. 11:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát egyáltalán nem fél mp, ugyanis tavaly amikor a többiek levették a melltartót, felfektette őket az asztalra, nyomogatta a hasukat, kérdezősködött, és végig mtartó nélkül. Amikor a csaj meg a melle elé tette a kezét, a doki szólt hogy vegye el kezét, nem kell odarakja.. Ez meg mi? mi az hogy a doki, a 2 bunkó asszistens + még 4 osztálytársad előtt egy szàl csöcsbe kell flangálni percekig ? Vicc az egész. És attól, hogy levenném a melltartót, ugyan mit látna ?! Semmit ! Ránéz és belelát a mellembe, és megmondja h ràkos vagyok, vagy mi ? Felesleges az egész, attól hogy még vet rà egy pillantást, semmit nem tud Megállapítani. Ennyi a véleményem, és haggyuk màr ezt a nőgyógyász dumát .. Odasem kötelező elmenni, csak lehet ..
2010. szept. 25. 11:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocs véletlen 2x küldte el.
2010. szept. 25. 11:19
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Hát akkor nem vizsgál meg ilyen egyszerű :D
2010. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17%

Megmondod neki megint, hogy nem. És ha kér a háziorvostól papírt, akkor megkérded az igazgatót vagy vkit, hogy mi történik, ha nem viszel.


De én sem értem miért kell belőle ekkora ügyet csinálni. Ha nagyon szégyellős vagy, kérd meg a dokit, hogy hagy legyél bent egyedül, ne 4 másik lánnyal együtt.


Hogy fogsz így nőgyógyászhoz járni? Vagy bármilyen orvoshoz? Mi lesz, ha vmi komoly bajod lesz?


A mellrák (mondjuk téged egyelőre még ilyen korban nem nagyon fenyeget - persze minimális esély van rá) pl nagyon jól gyógyítható, ha időben észreveszi. Mégis rengeteg ember hal meg mellrákban, mert nem fordul orvoshoz...

Nem te vagy az orvosért, hanem ő érted. Ha ezt nem tudod megérteni 16 évesen, akkor tagadd meg a vizsgálatot, a te dolgod.

2010. szept. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!