Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes súlyos elhízással...

Érdemes súlyos elhízással testösszetétel vizsgálatot csináltatni?

Figyelt kérdés
Kóros elhízással küzdő fiatal férfi vagyok, nemrég tudtam meg üzemorvosnál hogy 168 kg a súlyom, és 56.2 a testtömegindexem. Nem tudtam hogy ilyen durva a helyzet mert nincs mérlegem. Természetesen komoly fogyókúra következik, ahogy azt javasolták is. De egy haverom említette hogy létezik testösszetétel vizsgálat, ahol pontosabb képet lehet kapni ezekről a dolgokról. Szerintetek érdemes csináltatnom?

2022. okt. 7. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Engem jobban érdekelne egy kivizsgálás. Hogy vajon mitől jutottam ide. Cukorterhelés, pajzsmirigy stb..

Igazából csináltathatsz ha neked belefér anyagilag és akkor később tudod mihez mérni a változást.

2022. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Testosszetetel vizsgalat nelkul is megmondom hogy a sulyod 50%-a zsir. Ne a csodaszereket keresd, 160 kilo feletti sullyal es a leirasod alapjan az egeszsegedet eddig nagy ivben lesz.ro eletmododdal dietetikus es endokrinologus kell, nem kamuvizsgalatok.
2022. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ARra gyanakszom, hogy az valami áltudományos izé-bizé lehet... Jó sok pénzért.

Már eleve a kféle testzsír%-ot mérő mérlegek se hitelesek... CSak valamiféle kalkulált "valamit" mutatnak.


De az mondjuk elég érdekes, hogy ennyi kilóval nem is sejtetted, hogy extrém túlsúlyos vagy.... Ezt mérleg nélkül is azonnal tudnám....

2022. okt. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Látom, egy sor magánklinika csinál ilyet...


[link]



Szerintem tök fölösleges a te esetedben.

A fogyókúrát és életmódváltást semmiben nem befolyásolja, hogy 50 vagy 60% a zsír....

2022. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy is mész dietetikushoz. Nekem ott csináltak.
2022. okt. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem azt nem tudtam hogy extrém kövér vagyok, azért láttam már magam tükörben. Azt nem tudtam hogy ekkora a súlyom, hogy ilyen sokat kellene fogyni. Amúgy igen, dietetikushoz megyek hamarosan, majd megkérdezem erről őt is.
2022. okt. 7. 14:38
 7/12 anonim ***** válasza:

'hamarosan' = soha. Mar a mult evben is keso lett volna. Legalabb 80 kilo tulsulyod van amit nem hiszem el hogy nem ereztel, hiszen kb. mindenben akadalyoz, minden ruhadat kihiztad, minden cipodet szettapostad miatta, es nem 2 het alatt ugrott fel.


Ne kifogasokat keress, hanem azonnali eletmodvaltast, mert nem nagyon fogod megerni az 50. szuletesnapodat.

2022. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oké igen hülye fasz voltam azt hittem max 30-40 kiló van rajtam. De nem igaz hogy nem akarnék tenni csak eddig nem fogtam fel hogy ennyire sürgős vagy hogy mondjam...
2022. okt. 7. 20:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Dietetikushoz idopontod van mar? Mit ettel ma? Mit mozogtal ma?


Nem holnaptol, nem hetfotol, MA mit tettel magadert?

2022. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező abban reménykedik, hogy a csontjai vasból vagy ólomból vannak és valójában kevés a testzsír ??
2022. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!