Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Majdnem elvesztettem az...

Majdnem elvesztettem az életem, mégsem tudok változtatni. Hova fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kórházba kerültem belső vérzés miatt, kis híján majdnem meghaltam. Szépen gyógyulok, kezd visszatérni az erőm is, a napokban újra elkezdtem dolgozni. Régóta éreztem, hogy valami nincs rendben, a munkahelyemen egy éve vegetálok, stresszelek, elfogyott a motivációm, előrelépési lehetőségem sincs, és a jó fizetésem is egyre rosszabb. A mindennapokban fásult voltam, nem kapcsolt ki a tengerpart látványa, nem tett boldoggá egy kirándulás, a gyermekem, és hiába aludtam, nem pihentem ki magam. Nagy rajtam a nyomás, amiből most kiszakadtam egy hónapra, és végre kívülről láttam, mennyire mérgezte a lelkem ez a negatív, pesszimista légkör. Itthon filmeztem, olvastam, abszolút elengedtem mindent. Nem dohányoztam, nem ittam alkoholt (előtte kezdett rendszeressé válni, hogy este borozok, csak hogy lelazítsak és közben egyik cigit szívtam a másik után). Ezektől persze fizikailag rottyon voltam, mégis hajtottam, mindent kisajtoltam a testemből, lelkemből. Nem véletlen kaptam az élettől szünetet, mint egy új esélyre, úgy gondolok. Közben találtam új munkát, ami tetszik és várom nagyon, de idén még a régi munkahelyemen vagyok. Ez a változtatás pipa, kétségem sincs, hogy jól döntöttem. De most mégis megrekedtem. Visszamentem dolgozni még erre a két hónapra, és ugyanúgy rágyújtottam, ugyanazt érzem, ugyanazokat a köröket futom. Nem tudok jelen lenni a családommal, csak kívülről nézem őket és közben mardos a bűntudtad, hogy nem vagyok jó anya, nem vigyázok megint magamra.

Hogyan tudnék változtatni ezen? Hogyan tudnám megélni a szép pillanatokat, önfeletedten játszani a gyermekemmel? Van erre valami tipp, meditáció, ilyesmi? Nem is tudom mi a kérdésem, talán csak ideventilláltam, vagy várom hasonló érzéseket megélt emberek tapasztalatait.

Szép estét mindenkinek!



2022. okt. 27. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
20%
Keress pszhológust.Beszélgess sokat.Ne szégyeld az érzéseid.Ez depresszió kezeltetni kell.Az életed lehet a tét.Kitartást.
2022. okt. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem vagyok depressziós, ez biztos (voltam pszichológusnál).
2022. okt. 28. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!