Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Én azt szoktam csinálni, hogy...

Dotpict kérdése:

Én azt szoktam csinálni, hogy amikor ég a gyertya, akkor ugye lesz viasz is. Ilyenkor belemártom az ujjamat a viaszba, és amikor megszárad a viasz(3-6mp) akkor én azt megeszem. Ennek lehet bármilyen hatása, esetleg betegséget okozhat?

Figyelt kérdés
2022. nov. 12. 13:40
 1/5 Zcom09 ***** válasza:
100%

Alapvetően a viasz nem mérgező, viszont a gyertyákban nem tiszta viasz van ezért lehet hogy vannak benne olyan adalékok amik mérgezők lehetnek. Főleg ha esetleg illatosított vagy színezett gyertya. Így nem ajánlott megenni, okozhat mérgezést.


Ajánlott lenne orvoshoz fordulnod, mert ez lehet a jele egyfajta evési rendellenességnek a pica-nak. Amikor az ember olyan dolgokat eszik amiből semmiféle tápanyagot nem nyerhet, mint például haj, kréta, viasz stb.

2022. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Viasztrol beszélsz, de mi az amit megeszel? (Méhviasz? Sztearin? Valami egyéb? Pontosabban kellene tudni!)
2022. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegyél ehető gyertyát, a másikat inkább ne eszegesd, szerintem az mérgező és ki tudja még mit okozhat.
2022. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, jobban utána fogok nézni 🙋🏼‍♀️
2022. nov. 12. 15:01
 5/5 anonim ***** válasza:

A mai egyszerű, olcsó gyertyák többsége már régen nem viasz. Hanem paraffin. Ez egy kőolaj származék. Megemészteni nem tudod. Csak reménykedni lehet, hogy ez az emészthetetlen, vízoldhatatlan, vízben nem lágyuló dugó nem okoz bélproblémákat, nem reked meg benned, és körülötte nem alakul ki bélgyulladás.

[A kisfiamnak amikor már kinyílt az értelme 3 éves korában, és lehetett beszélni vele értelmesen, az első dolgok közé tartozott, amit megtanítottam neki, hogy kizárólag csak élelmiszert eszünk meg. Mást nem teszünk a szánkba! Nem legelünk kerti virágot, mert például a szép gyöngyvirág a legmérgezőbb, nem eszünk tyúxart, és teniszladbát sem. Csak élelmiszert eszünk.]

2022. nov. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!