Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fülsípolás. Mitől lehet?

Fülsípolás. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Semmi krónikus, illetve a közérzetem sem zavarja.

De biztos mással is előfordul, hogy nem csinál semmi érdekeset, nincs kitéve erős zajnak, nem az üres csendben van, csak tegyük fel csinál valamit otthon, majd egyszer csak az egyik vagy mindkét füle elkezd sípolni pár másodpercig vagy percig.

Ez ilyenkor mitől van? Mi az a sípolás valójában, amit hall az ember?


(Gondolom rá tudnék keresni, de szeretem mások gondolatait olvasni/hallani, ezért praktikusabb lenne, ha valaki össze tudná foglalni itt.)



2022. nov. 15. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen nem szokott lenni. És a környezetemben sem tudok senkiről.

Inkább ajánlott kivizsgáltatni fül-orr-gégésznél ha nagyon gyakran előfordul.

2022. nov. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tinnitus is lehet? VAgy csak ritkán van?


fül-orr-gégész, plusz neurológiai kivizsgálás ....

2022. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De, ez elég gyakori. Szerintem teljesen ártalmatlan, ha pár mp-es és gyorsan, egyenletesen lecsengő. Ennél hosszabbat okozhat pl felszökő vérnyomás.
2022. nov. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fizikailag mitől van a sipolás, nem tudom, de lelkileg magyarázhatjuk azzal hogy a lélek üzen hogy figyelj , hallgass magadra (a belső hangra). Komolyan kell venni, mert a hallás elvesztésével vagy csökkenésével járhat. De mit kell tenni? Befogod a füled és hallgatod a sipolást (a belső hangot). Ha így teszel, a sipolás másodpercek alatt csökken és megszűnik. Nem hülyeség, próbáld ki.
2023. jan. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lélek üzen, ja...
2023. jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!