Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire reális, hogy kaphatok hormonkezelést?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, fiú és nagyon nem szeretem ahogy kinézek. Szeretnék sokkal "lányosabb" lenni, de nem akarok lány lenni. Szóval, magyarországon van rá mód hogy hormonkezelést kapjak? És az se lenne olyan rossz ha a szüleim nem tudnának róla (nem élek velük).

#kezelés #hormon #transz #HRT #Gender dysphoria
2022. dec. 5. 01:52
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Mindezek előtt keress fel egy pszichológust, ő meghallgat, segít az utadon.
2022. dec. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Nincs. Az, hogy lányosabban akarsz kinézni, az nem ok hormonkezelésre, az, hogy lánynak érzed magad, az igen.
2022. dec. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Igen, csak mondd azt a pszichiáternek, hogy transznemű vagy, és nemet akarsz váltani, és teljesen nőnek érzed magad. Akkor megkapod a hormonkezelést.

A szüleid természetesen nem fognak tudni róla, nagykorú ember vagy.

2022. dec. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Ezt megelőzi egy pszichiátriai vizsgálat majd szakvélemény utána kaphatsz hormon kezelést amit általában a nőgyógyászaton adnak be. Egy transz ismerősöm is ott kapja talán havonta,de ebben nem vagyok biztos
2022. dec. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon az orvosok a hormonterápiát klinikai szakpszichológus és pszichiáter szakvéleményéhez kötik. Ha odamész és azt mondod, hogy fiú vagy, de szeretnél feminizáló hormonterápiát, akkor nem fogják ráírni a szakvéleményre, hogy transznemű vagy, ez 100%. De fiúként miért szeretnél lányosabban kinézni? Azt ugye tudod, hogy a hormonterápia hatására melleid fognak nőni? Azt mondod, nem vagy lány, de a címkékbe beleírtad a nemi diszfóriát és a transzot is. Léteznek egyébként nem-bináris identitások és biztos van olyan szakember, akitől nem-binárisként is kapsz szakvéleményt, bár én egy kicsit neccesnek érzem. Egyszerűbb azt mondani, hogy transz nő vagy. Mindenesetre én azt gondolom, hogy nem feltétlenül kell nőnek címkézned magad ahhoz, hogy elkezdd a hormonterápiát (ezzel én is így vagyok), de az fontos, hogy tudd, hogy mit szeretnél. Ezeket gondold át.
2022. dec. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es Urológus vagy endokrinológus írhat fel hormont, általában 3 hónapra. Nőgyógyász a transz férfiaknak kell a hrt elkezdése előtt.

28/mtf

2022. dec. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!