Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik szedtek már huzamosabb...

Akik szedtek már huzamosabb ideig nyugtatót, ez lehet elvonási tünet?

Figyelt kérdés
Barátnőm 1 éve elég nehéz élethelyzetbe került, ami miatt egyszerűen nem tudott aludni. A doki akkor kérésére felírt rivotrilt, de nem sokra rá antidepire kellett cserélni e (mert orvos azt mondta a rivo rosszabb), de elmondása szerint rosszabbul volt tőle, szóval ahelyett maradt a rivonál (ezzel nem ment vissza a dokihoz). 1 mg-ossal kezdte, fel után mar csak a felét vette be a rivonak(csak elalvás előtt, napközben nem szedett semmit), azt kb egy hónapja leváltotta 0,25-ös frontinra. Azóta 2-3 alkalommal rátört erősebb szédülés, hányinger. Fejfájás is jellemző, de van hogy csak a sima szédülés jelentkezik. Nem tudjuk, hogy lehet e ilyen adag gyógyszernél is elvonási tünet, vagy ez ennyire nem volt erős? Kicsit tart elmenni dokihoz, mert hogy erre fogja húzni, hogy minek szedte. Ha tudná hogy ez okozhatja, akkor csak elmúlik majd, de ha nem akkor viszont ki kellene vizsgáltassa. Van vkinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
2022. dec. 8. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahhoz az orvoshoz menjen, aki felírta neki ezeket a gyógyszereket (1 évre előre senki nem tud gyógyszert felírni). Kis mennyiségű gyógyszerhez való hozzászokás után is előfordul elvonási tünet, de azt, hogy ez valóban az-e, szakembernek kell megállapítania személyes kikérdezéssel és vizsgálattal.
2022. dec. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogyne, 3 hónapig szedtem 2x0,25mg Rivotrilt, most csökkentem, bár talán gyors voltam, 1 hétig fetrengtem az elvonás miatt.
2022. dec. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!