Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem akar fizetni a...

Miracell kérdése:

Miért nem akar fizetni a biztosító? (Kritikus betegség)

Figyelt kérdés

2019 kötöttük meg a biztosítást.2022-ben hormonális eredetű mellrákot diagnosztizáltak. Volt műtét,hormonkezelés, sugárkezelés.

A biztosító viszont 2015-2019 közötti időszakról kér szűrővizsgálatokról dokumentumokat, ezek viszont nincsenek.

Ezért akarja elutasítani a kérelmet.

Megteheti-e?


2023. jan. 4. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk, mit írtál alá.
2023. jan. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg


A biztosítók mindenféle biztosítást úgy hirdetnek, hogy a kiemelik azt, hogy mi mindenre fizetnek, amiket megcsillagoznak, és a lehető legapróbb betűkkel, különféle kivételeket tesznek.


Például ebben az esetben hirdethetik, hogy fizetnek x milliót rákos megbetegedésre, az apróbetűs részben pedig odaírják, hogy de csak abban az esetben, ha az adott betegség előtt részt vettél az évenkénti szűrővizsgálaton amiket igazolni tudsz.


Vagy például kapsz egy infarktust, esetleg lebénulsz, aztán mivel nem voltál előtte kardiológiai szűrővizsgálaton, ezért majd azt mondják hogy nem fizetünk.


Beszélj egy ügyvéddel, áldozd rá azt a 20-30 ezer forintot hogy ő mit mond és javasol, de én azt tudom, hogy biztosítóval nem kezdünk. A biztosító sosem köt olyan üzletet ami számára hátrányos és gusztustalan üzletpolitikájuk van. Addig van jó meg addig vagy ügyfél, amíg fizetsz. Amint nekik kellene fizetni, megtalálják a legutolsó kiskaput is, hogy miért nem fognak fizetni.

2023. jan. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Te tudod, mit írtál alá.


Vagyis: jó esetben tudod, mit írtál alá, ugyanis nyilván elolvastad a szerződést.

Ha nem, akkor így jártál, tanulópénz.

2023. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

sok biztosítás nem ad papír alapú, sőt semmilyen tájékoztatast.

pl.: mindenhol csak itt Mon. ha a munkába igyekezve vagy utanna haza felé baleset ér, akkor a biztosítónak fizetnie kell. de mondom sokszor nem is kap az ember semmi infót. csak kérik a pénzt. adni soha nem adnak.


iskolas koromban kötöttem egyet. eltört suliba a kezem. majdnem nyílt csonttörés és 3 műtét.

160 000ft kelett volna fizetniük. mennyit kaptam? na mennyit? 2000ft.


úgyhogy undorítóak!

2023. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Vagy bizonyítod, hogy a biztosítás előtt nem volt beteg, vagy a biztosító vélelmezi, hogy az volt. Akkor jogi úton van esélyed.
2023. febr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!