Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csinaljak, ha elkezdek az...

Mit csinaljak, ha elkezdek az Augmentin Duotol szédülni?? Tudok akkor még valamit csinalni vagy már késő, mar semmit nem lehet tenni?

Figyelt kérdés

Multkor 6. nap rettentoen szedultem es tobbszor hanytam! 7 napig kellett volna szedni.


Most megint ezt kell szednem 7 napig, most jarok az 5. napnal.

Ha erzem, hogy kezdodik a rettento szedules, mit tudok csinalni??

A szedules meg rosszabb volt, mint a hanyas!

Meg jo, hogy pont otthon kapott el, nem az utcan vagy valahol!


Multkor annyit tudtam csinalni, hogy friss levegore mentem, de nem hasznalt. Akkor lefekudtem pihenni, na, akkor lettem igazan szarul, forgottvelem az egesz szoba, fel is keltem rogton! Utana elkezdodtek a hanyasok is…



Azota megtudtam praktikakat: orvosom mondta, talan tul keveset ettem melle. Pedig azert ettem, de igaz, hogy kicsit kevesebbet a megelozo 2–3 napban, mint szoktam. Azt hittem eleg az is, ha eszem valamit, nem kell olyan nagy lakomat csapni.

Gyogyszeresz mondta, szedjek melle probiotikumot.


Most ezeket alkalmazom. Remekem, most talan nem lesz baj.



2023. jan. 10. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Soha nem hallottam még, hogy antibiotikum mellékhatása szédülés legyen. Esetleg nem egy epegörcsöd volt? Azt kiválthatja a gyógyszer+kevés evés és eléggé ilyen tünetekkel jár: hasfájás, görcs, szédülés, szinte halálfélelem, légszomj. De nem feltétlenül ismétlődik meg. Egyél többször, keveset. A probiotikum mindenképpen jó a gyógyszer mellé, de közvetlenül nincs hatása az epére, már ha az okozta a tüneteket.
2023. jan. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Antibiotikum tipikus mellékhatása az émelygés, hányinger, hányás.

Szedj mellé probiotikumot, antibiotikum bevétele után, előtt 3 órával. Egyébként sajnos nincs rá semmi olyan, amit szedhetnél és tuti nem lesz hányás a vége. Egyél és igyál sokat.

2023. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Koszi szepen.


Augmentin duo leirasa:

mellekhatas:

szedules 100-bol 1 főnek.

Hanyas: 10-bol 1 fonek.

2023. jan. 10. 21:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana, ha ezt jeleznéd az orvosodnak. Akkor más fajta antibiotikumot fog felírni legközelebb.
2023. jan. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Amugy mar elozoleg, regebben is volt, hogy szedtem Augmentin duot, akkor semmi gond nem volt, regebben!

(Mindig a fogorvosom irja fel, mikor olyasmit csinal velem.)

2023. jan. 10. 21:04
 6/11 A kérdező kommentje:

Mondtam az orvosomnak! De abban maradtunk, hogy kicsit kevesebbet ettem azokban a napokban es abbol lehetett a baj…igy most megint ezt irta fel.

Most eszek sokat melle…odafigyelek, hogy egyek rendesen…

2023. jan. 10. 21:06
 7/11 A kérdező kommentje:
6 óran at voltam rosszul azon a bizonyos napon. Mondtak, hogy 6 ora, mig kiurul a gyogyszer a szervezetbol. Aztan ettem fott burgonyat egy tanyerral es jobban lettem a nap vegere, mar teljesen jol voltam, vidam es boldog, meg minden. Tenyleg pont 6 ora mulva lettem jobban! Mondtak, nem is latszik rajtad, hogy milyen beteg voltal delutan!
2023. jan. 10. 21:10
 8/11 A kérdező kommentje:

Delben kezdtem rosszul lenni multkor. Reggelire ezt ettem a gyogyszer melle:

1 kis adag zabkasa (100-150 ml vizzel)

Fel csomag puffasztott rizsszelet

Repa

Tea cukor nelkul

2-3 csik Kitkat csokolade

Fel szelet 3 bit csokolade


A megelozo 2-3 napban is kb. ennyit ettem gyogyszer bevetelekor mindig.

Ettol tobbet szoktam enni maskor, csak lusta voltam elmenni 2–3 napig bevasarolni es ugy voltam vele, hogy jo ez igy….

2023. jan. 10. 21:16
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg aszongyak, ugy kell, hogy az asztalnal ulve nem mindegy, mikor nyelem le a tablettat. Hogy nem a gyogyszert veszem be eloszor, hanem megeszem a fele ennivslot, akkor johet a gyogyszer es utana eszek tovabb. most igy csinalom. Talan multkor nem figyeltem erre annyira es lehet, mar az elso falat ennivalo utan a gyogyszert bevettem.
2023. jan. 10. 21:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Na vegul most jol voltal? Vagy megint elojottek a szedulos tuneteid tole?
dec. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!