Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 26 évesen lehet köldökcsontom?

Kódolt nő kérdése:

26 évesen lehet köldökcsontom?

Figyelt kérdés
26éves lány vagyok. Örökbefogadtak, de azt tudom, hogy a köldökömet nem vágták el jól, nem dugták vissza, lógott 10éves koromig, aztán valahogy bement a helyére. Bent fekete gumó van mióta az eszemet tudom, tisztítom de nagyon fáj, olyan mint a var. Lehetséges, hogy belémszáradt a zsinór maradványa? A szülő anyám halott része lehet? Nem merek orvos menni, mert fáj az is ha picit hozzáérek.

2023. jan. 24. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Jaj istenem rosszul vagyok... Fhuu hát komolyan most ettem, forog a gyomrom, nem bírom az ilyen históriákat... Atyaúristen hát ez kész.
2023. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

😂

Jaaaaaj

Kérlek mondd, hogy troll vagy.

Vagy értelmi fogyatékos.

Olyan nincs, hogy köldökCSONT. 😂😂😂

"hogy a köldökömet nem vágták el jól, nem dugták vissza" Hova vissza? ÉS mit dugtak volna vissza? Tudod te egyáltalán, mi az a köldök?😂😂

"lógott 10éves koromig, aztán valahogy bement a helyére." Ez _esetleg_ köldöksérv lehetett.

"Bent fekete gumó van mióta az eszemet tudom, tisztítom de nagyon fáj, olyan mint a var. " Hát azt elhiszem, hogy ennyi ésszel gondjaid vannak a megfelelő tisztálkodással.

"Lehetséges, hogy belémszáradt a zsinór maradványa?" Igen, mint ahogyan mindenkibe.

"A szülő anyám halott része lehet?" Nézőpont kérdése, ugyanannyira a saját halott részed.

"Nem merek orvos menni, mert fáj az is ha picit hozzáérek." Gondolom, az agyad helye is fáj.

2023. jan. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen vagy tisztában a dolgokkal. Normális esetben a köldökzsinór elvágásakor hagynak egy kis csonkot, azonban ez magától leszárad, így alakul ki a végleges köldök. Ahogy kialakul a hasi zsírréteg, a köldök behúzódik és kis gödör lesz. De pl. terhesség alatt jellemző, hogy kifordul. Csont tudtommal nincs benne. A köldökzsinór és a méhlepény kialakulása szerint a baba része, nem az anya növeszti. A köldökzsinórban a baba vére kering, ha az anya és a baba vércsoportja eltér, a köldökzsinórban is a baba vércsoportja szerinti vér van.


A köldöködben a fekete izé kosz lehet, amitől és a nem megfelelő tisztítástól begyulladt ott a bőr. Nagyon óvatosan ki kéne tisztogatni, előtte feláztatni a koszt, akár vízzel, de lehet, hogy hatékonyabb olajjal. Akkor is meg kell csinálni, ha fáj, mert magától nem fog elmúlni. Ha nagyon nem megy, akkor bőrgyógyászhoz kell fordulni.


A 10 éves korodig kilógó izé nem tudom mi lehetett, talán tényleg köldöksérv.

2023. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jajj köldökcsonkot akartam írni elnézést. Normális esetben ezt jobban leszedik és kicsit visszanyomják, nálam nem, ez rajta volt a papíromon. Nem kosz sajnos, ha megfogom akkor érzem az egész hasamat. Próbáltam kiszedni, nem lehet és igen, tisztálkodok rendesen és mindent megpróbáltam már.
2023. jan. 24. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Köldökkő lehet talán vagy nem tudom magyarul hogy mondják, angolul navel stone. Orvos kiszedi
2023. júl. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!