Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Háziorvos jelenleg látja a...

Háziorvos jelenleg látja a jogosítványt az EESZT-ben vagy máshol elektronikus úton? Egyáltalán mihez fér hozzá ténylegesen?

Figyelt kérdés

Két furcsaág, pedig én teljes tiltást tettem az EESZT-adataimra. ehhez képest, azt mondja, hogy "megnézte és blablabla", hát kiakadtam.

más is mondta,m hogy semmit se jelent, mert állítólag beírja, hogy az enegdélyemmel lépett be a tiltás ellenére és ennyi.

ez tényleg így működne?


a másik:

én sose a háziorvosnál csináltatom a jogsit.

ő ezt látja bárhol? (aki csinálja, az tesz magasról a továbbításra, tehát úgy nem é1rtesül)


köszönöm



2023. jan. 31. 23:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Jogosítványt hogy látná EESZT-ben? Amúgy nem értem, hogy ő pont a tiedet miért nézegetné random? Ha viszont az eredményekre kíváncsi, akkor megnézheti és meg is nézi, máshogy nem tudja megadni az alkalmasságit.
2023. febr. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

milyen eredeményekre? nem értem.


végül is az a kérdésem, hogy bármilyen elektronikus úton látja-e hogy egy páciensének van jogosítványa akkor, ha amúgy nem ő adta az alkalmasságit?

2023. febr. 1. 07:48
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem látja, hogy jogsi van-e, maximum azt láthatja, hogy ezzel járt-e már orvosnál, de nem értem a kérdést, mert ezt általában úgyis háziorvos intézi.
2023. febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

általában biztos, bár pont ismerősi kört kérdeztem, és szinte mindenkinek ilyen-olyan ismerős orvos csinálta, mert nincs jóban a háziorvosával vagy éppen el se érte, stb, szóval nem olyan ritka.


de hogy láthatja, hogy volt-e más orvosnál, ha egyszer teljes tiltás van?

2023. febr. 1. 10:47
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1.

Mert a háziorvosa nem adta meg neki, erre elment máshová, hogy csak azért is meglegyen.

2023. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
#5: Ja, értem.
2023. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6

így van. de mi volt annyira érthetetlen ebben?

2023. febr. 1. 22:35
 8/17 anonim ***** válasza:
Azt nem értettem csak, hogy ennek mi a jelentősége. Miért baj, ha látja? Meg egyáltalán mi alapján nézegetné pont a te adataidat? Csak úgy megjelenés nélkül nem tudja nézegetni, illetve azt te is látnád EESZT-ben.
2023. febr. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

de várjunk, sok a kérdés.

1, megjelenésem nélkül miért ne tudná nézegetni?

2, és csak a szakorvosi lapokat tudja nézeegetni, nem? úgy értem, ami háziorvosi dolog, az nem kerül fel az EESZT-bne, hanem azt ő magának egy külön rendszerbe dokumentálja, így aztán a páciens se tud róla semmit.

ez egy külön hatalmas probléma. ha esetleg váltok mnásikra, ugye kinyomtatja azt a bizonyos "törzskartont", és a következő is már eleve a fals adatokból indul ki. én meg addig tiltakozni s etudok, ha egyszer nem tudom, mi van nála ...


3, hogy miért baj? alapból nem lenne az, scak tudod vannak nagyon tetü emberek is, akik szeretnek ezzel visszaélni személyes ellentétek miatt (pl beír nem létező problémákat, de beírt már nekem megjelenést úgy is, hogy ott se voltam, csak hogy beírhasson valami baromság tünetet). és így döbbenten tapasztaltam, hogy a tiltás se ér semmit. csak ennyi ....

2023. febr. 2. 06:57
 10/17 anonim ***** válasza:
Persze azt értem hogy ebből lehet gond, de nézegetni az adataidat csak akkor tudja, ha regisztrál a rendszerben hozzá egy megjelenést is, de egyébként minden egyes bejegyzés, hozzáférés felmegy a felhőbe, csak te nem mindent ott látsz az eeszt.gov.hu-n. ,ha meg hozzáírnak valamit, akkor aztán. meg pláne,plusz TAJ-t is kell ellenőrizni, ehhez nem kell fizikailag ott lenned. Legalábbis én így tudom. Ha letiltod a hozzáférést, akkor azt is fel lehet oldani akármikor, csak arról készül egy plusz bejegyzés, hogy ennek mi az oka, ezt indokolni kell, viszont ezt te már nem igazán látod.
2023. febr. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!