Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elkerülni, hogy...

Hogyan lehet elkerülni, hogy ne hízzon meg az ember, ha már nem fiatal? Mekkora kihívás elkerülni az elhízást?

Figyelt kérdés

Én jelenleg 25 éves vagyok, és sokáig mindenféle odafigyelés nélkül, némi mozgással olyan 22 volt a BMI-m. Az utóbbi időkben viszont 28-ra ment fel az indexem, ezért nagyot váltottam az étrendemen, emellett pedig rengeteget mozgok, BMI-m 24-re ment vissza, de izmosabb vagyok, így jobban nézek ki, mint anno a 22-es BMI-vel.


A problémám, hogy ezt rengeteg mozgással tudtam elérni. A sport a mindennapjaim része lett, de félek, hogy hosszútávon az átlagos(!) napi egy-másfél óra intenzív(!) mozgás nem lesz kivitelezhető, és egyre nagyobb kihívás lesz az elvégzése, ha bejön az életembe egy kapcsolat, pláne család, gyerekek.


Azt látom, hogy idővel egyre nagyobb arányban híznak el az emberek, pláne a férfiak, 40 fölött nagyítóval kell keresni azt, akinek nincsen pocakja. Persze a nők is, de férfiaknál ez gyakoribb, forrás: [link]


Habár a fenti link szerint 35-64 között kb minden 3. Ember a normál tartományban van, de én nagyon úgy látom, hogy 40 felett már alig alig van olyan férfi, akinek ne lenne pocakja, mégha amúgy a normál tartományban is van.


Persze tudom, hogy kevesebb kalóriát kell bevinni, mint amennyit elfogyasztasz, de több helyen is olvastam, hogy az idővel lassul az anyagcsere, csökken a tesztoszteronszint, csökken az izomtömeg, amik mind-mind az elhízást eredményezik, és nehezítik a vékony alkat fenntartását. Mindeközben a bélfalak is ellazúlnak, igy kitágulnak, lesz egy kis pocak, hiába vékony az ember.


Tehát:

Mi az, amire a legjobban oda kell figyelnem, hogy idővel ne hizzak el, és ez hogyan kivitelezhető?

Egy normál, atlétikus alak fenntartása egyre nehezebb lesz, ahogy öregszem? Esetleg el kell fogadni, hogy ez a korral jár?

Illetve, az erős hasizom képes ellensúlyozni a bélfalak lazulását?


Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!



2023. febr. 24. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ez jó kerdes!
2023. febr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálam pl. egy kezdetleges pajzsmirigy alulműködés állt a háttérben, amit szelénnel sikerült helyrehozni. Meg persze a megfelelő étkezéssel, csak nálam azon nem kellett változtatni, mert előtte is nagyjából úgy ettem, és sportolok is rendszeresen.
2023. febr. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Genetikán is sok múlik! Sőt! Ha szerencsés alkat valaki, ez nem fog változni később sem, időskorára sem. Aki kevésbé szerencsés, annak viszont már fiatalkora óta oda kell figyelnie.
2023. febr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Sporttal és értelmes étkezéssel. Ennyi a titok.
2023. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

A nōk nagyobb arányban híznak el és biológiailag és hízékonyabbak mint a férfiak.

Ha már csak a terhességre is gondolsz. A nōk hormonjai sokkal "veszedelmesebb" kilengéseket produkálnak az életük során.


Na mindegy.

Amúgy sportolj és edz. Itt nem lehet újat mondani. Tudom, hogy ez nagyon cliché, de emberek, meg kell szeretnetek a mozgást.

Ha ellustulsz, akkor egy disznó leszel 40 felett mint a legtöbb anyuka szülés után..


A cél, hogy kezdj el valamit ūzni. Akár mūvészeti szándékkal, pl. kyokushin karate vagy bármi küzdōsport. Ha a küzdōsport nem a te világod akkor a kondi. Vagy ha mūvészet helyett kontakt, akkor menj el boxolni.


Csak vésd észbe, hogy te vagy a felelōs ha elhízol mint egy malac. Nem az, hogy 40 felett vagy meg nem is az pl, hogy nō vagy vagy épp férfi vagy.


Lásd meg, hogy a képlet baromi egyszerū, de az emberek annyira messze elmennek, hogy már mozgalmakat csinálnak, hogy normalizáljuk a kövérséget.


Sportolj és egyél rendesen, s akkor nem leszel egy elhízott disznó mint egy anyuka aki frissen kihordott egy gyereket!

2023. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen formát tartani, még ha szeretsz is kiadósakat enni, egyszerűen találni kell valami kültéri hobbit, amit nem kényszerűen csinálsz, mint a "fogyókúrát" meg az "edzőtermet", hanem önmagáért. Van, aki kerékpározik, van, aki túrázni jár, mert felfedező hajlama van, van aki a műhelyben, kertben tesz-vesz, és meghülyülne, ha a szobában töltené még a szabadidejét is. Vagy még jobb, ha nem ülőmunkád van. Hát a másik, hogyha mégis képernyő előtt akarsz élni, akkor meg nem eszel annyit.

Egyébként mondok még valamit. Ha idősebb leszel, megváltozik az élet értelméről alkotott kép a fejedben, és nem fog érdekelni, hogy darázsderekad legyen, sőt jobbat mondok, eszed ágában nem lesz idősebb fejjel egy kockahasú hülyegyereknek kinézni. Elég, ha nem vagy egy körtokás, kórosan elhízott 100+ disznó, az a pár centi pocak meg hozzátartozik a normális emberformához. Tudod, mi lesz egy 50-60-70-80 éves emberrel, ha edzettségre, szálkásságra törekszik meg játssza a sportembert? Centiméter mély nazális barázdák és ráncok az arcán! Húszéveseknek még nem futott le az agyában ez a probléma...

2023. febr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, de egy kicsit jobban oda kell figyelni. 2-3 naponta el kell menni 2-3 órát mozogni, és akkor tartod a súlyod. Ne gondolj sokra, gyalogolsz, felülsz a biciklire... Nálam ez megteszi, viszont ha valami miatt ez hosszabb időre kiesik: lábsérülés, betegség, időjárás, költözés (új helyen nem tud az ember mit kezdeni magával), bármilyen depresszív időszak, akkor eléggé elkezdek hízni. Mondjuk, én alapból is kifejezetten sokat eszek, szóval nem akarom ráfogni a genetikára vagy a csillagok állásra. 20-25 évesen ettem ész nélkül akármennyit, hármasával a pizzákat, vékony voltam. (20 évesen 71 kg, 25 évesen is 73-75 kiló max.) Aztán úgy 27-28 évesen ez megváltozott. Ez az idő mindenkinél el szokott jönni valamikor, előbb vagy utóbb. Eléggé el is szaladt a ló, mivel aki megszokta, hogy nem foglalkozik a súlyával, és vékony, az egy ideig nem is zavartatja magát, ha emberesedik. Két év alatt híztam is húsz kilót: Nagy has és masszív combok. Azóta többször visszafogytam 7-8-at, meg megint visszahíztam, ez a játék megy. Nem lehetetlen és nem nehéz változtatni, tudok, ha akarok, de nem mindig érdekel annyira engem ez a téma, mint némelyeket. Nyárra próbálom valamivel 90 kiló alatt tartani a súlyom, de pocak azért úgy is van.

33/F

2023. febr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nikolett6 válasza:
100%

“Elhízott, mint egy anyuka, aki frissen ki hordott egy gyereket!”

Elég szánalmas hozzászólás, mondom ezt úgy, hogy szülés után, már aznap nem volt hasam 😀,

2 gyerek után is lapos, izmos. Bár egész életemben sportoltam és szeretnék is…

De ez a megjegyzés számomra undorító, mikor nincs is szebb dolog az életben, mint világra hozni egy gyermeket!

2023. máj. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!