Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elájultam ma az edzőterembe...

Elájultam ma az edzőterembe az első 10 percnél amikor az első gyakorlatot csinàltam lábra. valami gyógyszer erre? Vagy hogy ez mit jelent? Mehetek holnap vagy jövöhèten?

Figyelt kérdés
Már ájultam el màskor is legutobb nyáron a sinsaybe

2023. márc. 13. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt edzeni kezdenél, tartasz bemelegítést?

Vagy legalább végig kened magad valami bemelegítő krémmel?

Viszel magaddal palackos vizet / izotóniás italt? Iszol is (akár gyakorlatok között)?

Hány szériát / gyakorlatot csinálsz, mekkora súllyal? Remélem kisebb súlyokkal kezdesz, és fokozatosan emeled, és nem tolod túl. Edzés után eszel valamit, mondjuk néhány banánt?

Lehet, hogy a vérnyomásod esett le hirtelen, de az is, hogy nem iszol elég folyadékot. Amennyiben ez utóbbi, akkor az izotóniás ital - elviekben - helyrehoz.

Ha ez csak ritkán fordul nálad elő (ájulás), mert valamit nem tartottál be, amit kellett volna, akkor mehetsz, akár holnap is. Ha nem csak egy-egy, ritka alkalommal volt, akkor ki kell vizsgáltatni.

2023. márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1-essel ellentetben allok.


Normalis, egeszseges fiatal ember nem fog elajulni edzoteremben ha ugyanazt a gyakorlatot csinalta mint mindig. A kerdesbol en viszont ezt szurom le, hogy a rutin gyakorlatot csinaltad, es ez nem normalis.


Egy neurologushoz kerj idopontot szerintem a biztonsag kedveert.

2023. márc. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bemelegítés szokott lenni?

Légzéstechnikára figyelsz?

2023. márc. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tartottam bemelegítést edzés előtt.Ez az első gyakorlat volt amit végeztem lábra. 4 körben szerettem volna 20 dbt csinálni de a 4. körnek nem álltam neki mert nem kivántam ( utána ájultam el 1-2 perccel ) minden kör után ittam vizet hiszen nagyon melegem is volt. 15 kgs súllyal csináltam a gyakorlatot. Már 4-5 szor történt ez az ájulás nálam de
2023. márc. 17. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképp kellene egy neurológiai kivizsgálás, mert ez semmiképp se normális dolog.
2023. márc. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elso gyakorlat, mint tipusra, tehat soha nem csinaltal ilyet vagy elso "rutin" gyakorlat?


Ha nem rutin akkor talan azok allnak fenn amit az 1-es irt.


Ha rutin volt, akkor neurologia. Egeszseges/viszonylag egeszseges, fiatal ember nem ajul el rutin edzo aktivitastol amihez mar hozzaszokott.

2023. márc. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!