Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nagyon koraszülött embereken...

A nagyon koraszülött embereken hogyhogy meg lehet látni még felnőttkorban is?

Figyelt kérdés

Akkor is, ha teljesen egészséges? Két ilyen embert ismerek, egy felnőtt férfit és egy kamaszlányt. Mindketten jóval korábban születtek. A lányról pontosan tudom, hogy 30. héten. És amire gondolok, hogy más az arccsontozatuk. Nem csúnyább, de más. Mintha hosszúkásabb lenne a fejük az átlagnál, és mintha másképp fejlődtek volna. Ez mitől lehet? Kint másképp fejlődik az arccsontozat, fej? Akkor hogyhogy más szervük és testrészük (szerencsére) normálisan fejlődött?

Rajtuk kívül csak képeken láttam olyan embereket, akik nagyon korababák voltak, de rajtuk is megfigyeltem. Itt most nem a pár héttel korábban született gyerekekre gondolok, hanem 10 vagy több héttel korábbiakra.


2023. máj. 7. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem igaz hogy mindegyiken meglátszik, csak kiragadtál két példát. Én akit ismerek ő például olyan mint bárki más, nem látszik rajta
2023. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, akkor tudsz egy kivételes példát, grat! Ettől még a legtöbbön meglátszik. És nem kaptam választ a kérdésemre, hogy ez miért lehet, ha minden másban ugyanúgy tudnak fejlődni? A kezük nem lesz más, ahogy a lábuk se.
2023. máj. 9. 23:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne hogy a fejlődésbiológiához van köze: melyik szerv/testrész hány hetes korban fejlődik ki. Lehet az arcszerkezet csak az utolsó néhány hétben/hónapban kap szerepet.

Neten utánaolvashatsz melyik hétben mi alakul ki.

2023. máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenkin látszik, de tényleg gyakran. Viszont ismerek olyat is , akinek ilyen tipikus, volt koraszülött kinézete van, és időre született.

Az okát nem tudom.

2023. szept. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát azokon meglátszik. Ahhoz nagyon kell egész kicsikorban foglalkozzanak a szülők a gyerekkel hogy ne látszódjon méh.
2023. szept. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!