Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Stressz esetén miért jellemző...

Stressz esetén miért jellemző a visszatérő fejfájás?

Figyelt kérdés

Tenziós fejfájásom szokott sűrűn lenni ugyanazon a ponton. Régen ilyenkor mindig be is haluztam mellé egy komolyabb betegséget, de ki lett vizsgálva és nincs ott semmi.


Olvastam, hogy rossz testtartásból is adódhat, hogy ugyanott a ponton fáj, mert a keringés rossz, de miből fakad ez?


És nekem általában fejfájáscsillapító nem is használ, igaz csal algopyrint szoktam próbálni rá.


Valaki hasonló cipőben? Vagy bevált gyógyszer rá?


2023. máj. 8. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok vízfogyasztás, alvás segít!


A fejfájás azt jelenti, hogy túl sokat agyalsz valamin és a stressz, a feszültség szétfeszít belül.


Persze bekaphatsz rá Cataflam-ot (Dolo Rapid), az csillapítja a fájdalmat.

De igazából az okot kellene megtalálni és megszüntetni..

2023. máj. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon sokat stresszelek jövőbeni dolgokon, szóval igazad van ebben is.

Viszont néha ott járok, hogy "jé, nem fáj a fejem", aztán 5 perc múlva megfájdul xD


Ezzel akarnék vmit kezdeni

2023. máj. 8. 13:21
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es: de hát miért stresszelsz olyan dolgokon, amelyek még meg sem történtek?! Ráérsz majd akkor szenvedni! :)


Esetleg kezdj el rendszeresen mozogni, sportolni - az is jót tenne!

2023. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most kezdtem el 2 hete mozogni aktívan, bár egyelőre még nem érzem túlzottan a pozitiv hatását.
2023. máj. 8. 13:27
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
4-es: boxolnod kéne, mert akkor ha megütnek máshol, akkor legalább már nem a fejed fog fájni! :)
2023. máj. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Sok embernek befeszülnek az izmai, amikor stresszel, mert a stressz bekapcsolja bennük az üss vagy fuss reakciót. Ez sokszor a váll, nyak és fejizmokban jelentkezik főleg, és mivel pont a koponyából és a nyakból erednek az idegek ezért szép kis fejfájást lehet magadnak okozni.


Ha nem tudsz leszokni az idegeskedésről akkor ezeket tudnád csinálni:

1. igyál sokat. A kiszáradt izmok könnyebben összerándulnak és úgy maradnak


2. vegyél magnéziumot (pl magne b6 nagyon jó). a stressz felemészti alapból is az emberi testben a magnéziumot, és a magnézium segít a relaxálásban és az izmok ernyedésében is


3. ha tudsz akkor menj el masszázsra. mind a tesi érintkezés mind maga a masszázs sokat tud segíteni a stresszen. kérd, hogy összpontosítsanak a nyakadra/válladra


4. ha nem tudsz elmenni masszázsra (pénz, félelem, idő bármi miatt), akkor vegyél egy teniszlabdát, feküdj le a földre (szőnyegre, a parkettán elcsúszik a labda) és illeszt be a labdát a hátad és a padló közé és szépen lassan lazítsd el magad a labdára. Tudatosan lazítsd az izmaidat (beleértve az arcodat is), majd 1 perccel később tedd máshova a labdát. És megint. És megint. Ne tedd csontra (lapocka, gerinc stb). Ha a nyakadon a görbület túl nagy és nem tud belenyomódni a nyakadba a labda, akkor kulcsold össze a nyakad mögött a kezed és abba tedd bele a labdát és úgy helyezd rá a nyakad. A kezed elég kellene, hogy legyen, hogy megemelje annyira a labdát, hogy bele tudjon nyomódni a nyakadba.

Ezt heti egyszer max kétszer csináld és az elején simán lehet, hogy izomlázas leszel tőle. Érdemes olyan helyen ahol fáj (főleg ha nyilaló fájdalom) akár tovább is időzni (de csak akkor, ha nem véletlen csontra tetted, akkor onnan tedd el). Én sorozatot szoktam közben nézni.


5. ha tudsz kitől kapni, akkor keress emberi érintkezést. a legjobbak az 1+ perces ölelések. (és igen, az 1 perc az sokkal hosszabb, mint az ember gondolná)

2023. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon hasznos tanácsok voltak! Megfogadom.
2023. máj. 8. 13:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Stressz esetén fokozott az adrenalin elválasztás, ami részben a vérnyomást megemeli, részben érszűkítő hatású és ugyanakkor fokozza a vérlemezke aggregáció előfordulási esélyét, ami enyhe trombotikus keringési zavarokat okozhat. Ilyenkor a citromsavas és koffeines italok fogyasztása is segíthet, mert ezek gátolják a vérlemezke működést.
2023. máj. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!