Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 70-75-ös pulzus normális, ha...

70-75-ös pulzus normális, ha korábban mindig magasabb volt a jellemző?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég stresszes időszakom van vagy, most kezdek túllépni rajta.

Decemberben voltam kardiológusnál szívultrahangon, állandó magas vérnyomás és kiugró pulzus és szívdobogás érzés miatt.


A pulzusom olyan 90 körül volt és mindig szívdobogásérzés kísérte.


Az orvos kivizsgált azt mondta nem lehet szív eredetű, felírt egy gyógyszert ami a kiugrásokat mérsékelte és beállt a pulzusom olyan 75-ösre.


Javasolta a mozgást és a diétát, mert teljesen mozgásszegény életmódot éltem.

Olyan 2 hónapig szedtem a gyógyszert, be is állt normálisra, de már nagyjából 3 hónapja abbahagytam.


Elkezdtem Áprilisban nagyjából heti 4-5x mozogni, tempós séta, gyaloglás, kocogás, lejött rólam 8 kg is az elmúlt 5 hónap alatt. Plusz cukros ételt egyáltalán nem fogyasztok, diétát is nagyjábólt artom.


Most pedig jön a hipochonder része:

Annyira hozzászoktam a szívdobogásérzéshez, hogy egy ideje mindig rutinból megmérem a pulzusomat és ilyen 70-75 közötti az érték, nincsenek félreverések sem. De közben megijedek, hogy miért ilyen lassú a korábbihoz képest valamint, hogy nem érzem a szívdobogás érzést néha elkap ilyen pánik, hogy mivan ha olyan lassan ver, hogy nem is érzem.


A kérdésem az, hogy 2 hónapnyi sportolástól és diétától lehetséges, hogy visszaállt a normális pulzusom úgy, hogy gyógyszert sem szedek?


Mi az a pulzusszám ami alacsonynak számít és orvoshoz kellene fordulni?

Most egy pár napja mióta ezt figyelem van légszomj érzésem, ami nem tudom, hogy a stressz okozza vagy azért mert párhuzamosan van miért aggódni


2023. jún. 1. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

70-75 teljesen normális. A kis mozgás meg a fogyás miatt lett alacsonyabb, ne aggódj miatta, annak a jele, hogy egészségesebb lettél. Ha 40 alattit mérsz nappal, vagy szédülsz és a pulzusod szokatlanul alacsony, akkor konzultálj orvossal. (De amúgy a 40 alatti érték is teljesen normális annál, aki aktívan sportol.)


Egyébként azért lesz alacsonyabb a sport miatt a pulzus, mert erősödik a szív és egy ütéssel több vért továbbít. Mivel a szervezetnek percenként X liter vér keringetésére van szüksége, ha egy ütés többet továbbít, akkor percenként kevesebbet kell ütni a szívnek.

2023. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igy megnyugodtam!


Tudom gáz lehet kívülről olvasni, de sajnos tényleg nyugtalanított.


Ment a zöld pipa.

2023. jún. 1. 13:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 53-56, mialatt olvasom a kérdést, de lement 51-re is egy időre. 30 éves nő vagyok, több krónikus betegséggel, gyógyszert is szedek és a lépcsőzést se bírom. Mégis alacsony szerencsére. Nagyobb részben genetika, kisebb részben a rendszeres sport.


A test arra való, hogy mozogjon.


Sport hatására több dolog is történik a szervezetben, amitől csökken a pulzus. Tudtommal nem feltétlen a szívben, 1-2 évente kell járnom szívultrahangra, már csak kíváncsiságból is összenézem ilyenkor a leleteket és nincs érdemi változás a több sport hatására. Tudtommal a szív felnőtt korban lassan változik.

De a vérben, izmokban, idegrendszerben vannak változások.


Olvastam olyat is, hogy edzettebb embereknél kisebb a perctérfogat (egy perc alatt pumpált vér mennyisége). Nálam ez amúgy 3,5 liter elvileg. Igen, érdekel az emberi szervezet, csak túl hipochonder voltam/vagyok, hogy orvos legyek. 😁


Amúgy a fogyás is sokat segíthetett neked.


Csak így tovább!!

2023. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!