Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 17 évesen szedhető e retinoid...

17 évesen szedhető e retinoid gyógyszer? (Inerta, Isotretinoin, Medinac, Roaccutan, Sotret). Az összes gyógyszer betegtájékoztatója azt írja, hogy a nemi érést, pubertás végével szedhetőek. Az orvosom nekem Medinacot írt fel, de nem tudom mit tegyek.

Figyelt kérdés

2023. aug. 2. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem ajánlatos.

Sok orvos nem megbízhato sajnos

2023. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit okozhat?
2023. aug. 2. 22:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Tajekoztatot nezd es indulj azon el

Pl.mellekhatások

2023. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen azokat néztem de a nemi érést illetve a növekedést gátolja?
2023. aug. 2. 23:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért írta fel?
2023. aug. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
arcon lévő akné
2023. aug. 3. 13:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondta mi okozza a pattanásokat?
2023. aug. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Nyugodtan használd ne hallgass itt a többségre. Nagyon sok ismerősöm szedte ezt a gyógyszert kamasz korában. Az orvos joggal írta fel, mert tudja már, hogy más már nem tud akkora hatást kiváltani mint az iso. Orvosi oda figyeléssel, és laborral nyugodt szívvel szedhető.


Mellékhatások természetesen vannak, ajak szárazság, arc szárazság, gyorsabban égsz le, fejfájás, nekem hasfájás is van, persze ezek nem mindig. Ja meg persze a hátfájás ami nagyon kellemetlen, mert elkezd fájni kis megterheléstől is. Ezért javasolt csökkenteni a fizikai terhelést.


Én júniusban kezdtem el szedni, az első hetekben majdnem teljesen letisztult az arcom, és utána elkezdődőtt a kezdeti rosszabodás sajnos, így most kezdett el megint szépülni az arcom.


Kellemetlen, de majd télen jobb lesz.


És annyi a lényeg kend az arcod hidratálóval, én nem kenem mondjuk, csak ha nagyon kivan száradva. És spájzolj be ajakzsírból. Ja meg persze, ne felejts el vissza menni az orvoshoz, mert én sajnos szeptember 6-án tudok menni megint. És nem a legjobb így sajnos. Mert elfogy a gyógyszer lassan, és nincs beutalóm se.


Én így szedtem:


Minden másnap egy 1 hónapig

Mindennap egy 1 hónapig

Utána egy majd másnap 2 1 hónapig

És mindennap 2 1 hónapig


(ez mindenkinek más, ahogy az is meddig tart.)

2023. aug. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!