Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit kell tennem? A...

Ilyenkor mit kell tennem? A háziorvos is írhat ki gyógyszert, vagy csak szakorvos?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy alulműködés gyanúja miatt ki szeretném magam vizsgáltatni, de hála a tökéletes kormányunknak, 3 hónapra kaptam időpontot. (és ez tudom, hogy még nem is annyira sok.. Vannak ennél durvábbak is)


Szóval:

Magán úton szeretném ezt megoldani. Foglaltam időpontot, viszont csak vérvételre, ahol a TSH, ft3, ft4 hormonokat fogják kimutatni. Elmegyek, leveszik a vért, és 2 munkanapon belül megkapom az eredményt.


Na igen, de ha esetleg gond lenne, akkor a gyógyszeres részét a dolognak kinek kell intéznie? Házi orvos, ha jól tudom nem írhat fel ilyet, csak szakorvos.


Bármi tippetek, hogy mit tudnék tenni ilyenkor?



2023. aug. 27. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmész endokrinológus magánrendelésre.
2023. aug. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Egyrészt a pajzsmirigy alulműködés esetén 3 hónap alatt nem lesz bajod, tehát semmi se fog történni, ha kivárod az időpontod.

Másrészt a háziorvos írhat pajzsmirigygyógyszert szakorvosi javaslat nélkül is.

2023. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Egyrészt a pajzsmirigy alulműködés esetén 3 hónap alatt nem lesz bajod, tehát semmi se fog történni, ha kivárod az időpontod."


És még további 3 hónapig éljek 1600 kalórián férfiként?

2023. aug. 27. 20:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérje ezeket a laborban:

Teljes nagy labor

+ TSH, T3, T4, Anti-TPO, Anti-TG

Így ha alul működik (magas a TSH), és esetleg az Anti-TPO is emelkedett, akkor tudni lehet hogy ez áll a háttérben. A háziorvos tud felírni erre gyógyszer. Véleményem szerint maximum pajzsmirigy UH-rá fogja elküldeni később, de ez nem sürgős.

2023. aug. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a TSH magas a többi értek normális akkor szubklinikus az alul működést ami nem nagy probléma és nem “sürgős”.


Ha a TSH magas T3, T4 alacsony, és tünetei is vannak akkor “sürgősebb” kezelése kapnia.


Ha az Anti-TPO magas lesz akkor Hashimoto állhat a háttérben.

2023. aug. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Hát mondjuk első körben a háziorvost kellett volna felkeresni, aki egy TSH-ra tud beutalót adni.

Ha az magas, akkor sok laborban alapból megcsinálják hozza a t3, t4et, de ha nem, akkor magánlaborban el lehet intézni pár ezerért. És a háziorvos tud gyógyszert is adni.

Nem kellene a háziorvost degeneráltnak meg íródeáknak nézni, mert ő is szakorvos, és akkor lehet kicsit hamarabb jutnál eredményre.

2023. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 nem a háziorvossal van probléma szerintem, hanem a vérvétel(ek)re sokára adnak időpontot, főleg ha UH vagy más is kell egy fél év minimum amire a végére jár az ember a dolgoknak.
2023. aug. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, háziorvos vagyok, nálunk egy nem sürgős labor három hét, a sürgős meg kb. aznapra megvan. Pajzsmirigy betegségek esetén viszont probléma, hogy csak TSHt kérhetünk. Sajnos nincs TRAK és antiTPO. Ellenben tudunk gyógyszert írni alul és túlműködésre is, ezen kívül tudunk beutalni, izotóp vizsgálatra, UHra és aspirációs citológiára is.
2023. aug. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!