Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alakulhat ki ettől ilyen vagy...

Alakulhat ki ettől ilyen vagy tényleg megint az internet túloz?

Figyelt kérdés
Most mély torkoztam le előszőr a barátomat és azóta eléggé kapar a torkom sajnos megfordult a fejembe mi van ha emiatt fáj és én egyből rákerestem amire mindehol azt a választ kaptam hogy a HPV az orális szexszel is terjedhet ami megtámadja a torkot és daganatot okozhat oda
2023. szept. 8. 07:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Van benne igazság, de több összetevős a dolog.


Nálad inkább az van, hogy mechanikai sérülés érte a torkod és azért fáj.


A HPV-nek több típusa van. Van ami ártalmatlan, mások közepesen daganatképzők, más csoportjuk meg 100%-ra okoznak daganatot. A szervezet a legtobbel elbanik, anélkül, hogy észrevennéd. Meg hát egy hpv okozta daganathoz az is kell, hogy a partner hordozza. Védekezni hagyományos módon nem lehet csak akkor leszel védett, ha beoltatod magad.

2023. szept. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bevagyok oltva ellene de nem tudom hogy az oltás az most véd az esetleges torkon kialakuló daganattól is
2023. szept. 8. 12:23
 3/3 anonim ***** válasza:
A virustol véd. Az, hogy hol alakul ki, az már édesmindegy.
2023. szept. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!