Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benzin mérgezésnél miért...

Benzin mérgezésnél miért tilos mesterségesen lélegeztetni elsősegélynyújtáskor?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen magyarázata lehet, hogy te ne mérgeződj meg.


Másként ha nincs senki és semmi a közelben, az áldozat meg nem lélegzik, akkor csak állnál fölötte?

2010. okt. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
azzal, hogy befújja a levegőt hogy mérgeződne meg? ha szakszerűen csinálja és elfordul elvegővételnél h friss levegőt vegyen akkor szerintem nem lehet baj
2010. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az van a biztonsagtechnika jegyzetemben, hogy tilos...:S
2010. okt. 17. 18:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Laikusként ha logikusan gondolkodok,én is arra a következtetésre jutok egyből,mint az első válaszadó,vagyis,hogy a Te szervezetedbe még véletlenül se kerüljön benzingőz.


Ha továbbgondolom a dolgot -bár lehet,hogy nagy hülyeséget mondok,akkor elnézést- talán az lehet az oka,hogy a levegő befújásakor kinyílnak a tüdő alveolusai (léghólyagocskái) ,hogy megtörténhessen a gázcsere, és ezzel csak jobban elősegíted a tüdőben lévő maradék levegőben (=reziduális levegő) található benzingőz vérkeringésbe jutását.


Egyébként passzolom a kérdést.

2010. okt. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, közeben megkaptam a választ, a benzin légutakra ható méreg, ami azt jelenti, hogy a tüdőt is szétroncsolja. mesterséges légzésnél ugye co2-t fújunk be nagyrészt, hogy a tüdőt rávegyük, hogy dolgozzon. szétroncsolódott tüdő esetén, ez nem olyan szerencsés dolog:)
2010. okt. 30. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!