Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szokta valaki itt bántani...

Szokta valaki itt bántani magát? Ha igen hogyan és miért? Van ellene megoldás?

Figyelt kérdés
Én mikor valamit elrontok, esetleg úgy érzem hogy rosszat gondolnak az emberek rólam, valami miatt akkor szoktam bántani magam. Van hogy ráharapok az öklömre, vagy csuklómra. De van hogy a körmömmel marom a karom, addig amíg vér pöttyöket nem látok rajta.

2023. szept. 30. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Én elég durván szoktam. Egyszer eltörtem a saját bordám, úgy oldalba vágtam magam mérgemben (magamra voltam mérges). Egy időben körzőnek a hegyével martam véresre a karomat, combomat, stb, szerencsére nem maradt nyoma hosszútávon. Manapság leginkább a fejemet ütöm tiszta erőből ököllel, főleg a fülem mögötti terület és a tarkóm közötti részt. Sokszor már napokig zúg a fülem, olyan sokat ütöm magam. Legtöbbször azért csinálom, mert rossz dolog történik és magamat okolom miatta, h milyen szerencsétlen vagyok és így akarom büntetni magamat, vagy ilyesmi gondolom. Ez az egy dolog az, amit még a pszichológusomnak sem mondtam el, annyira szégyellem. Amúgy 34 vagyok, tehát nem tini hóbort nálam sajnos.
2023. szept. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát akkor valamilyen más okból kifolyólag már jársz pszichológushoz? Szerintem nem kéne szégyellned előtte, mond el hátha tud segíteni.

Tudom, nem könnyű erről beszélni, de ő csak jót akar neked és segíteni akar. Ez járjon a fejedbe, ne félj elmondani neki.

2023. szept. 30. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Ennél sokkal durvább dolog miatt járok, de ezt valahogy mégsem mondom neki. Nagyon szégyellem és emiatt aztán tényleg totál idiótának néznének, ha látná vki.
2023. szept. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez már csak ilyen. De ha sokkal durvább dolgok miatt jársz akkor nyugodtan elmondhatod neki. Bár tudom, mondani könnyű.

De ne szégyelld, szerintem teljesen elfogadható hogy van olyan ember, aki így próbálja büntetni magát, valami rossz dolog miatt, vagy csak egyszerűen így vezeti le a feszültséget. A pszichológusod meg pláne hogy megérti majd sőt, még segíteni is fog tudni valószínűleg.

2023. szept. 30. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni pszichiáterhez, mert az önsértés nem szűnik meg magától.
2023. okt. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!