Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy jó ideje nagyon durván...

Egy jó ideje nagyon durván elzsibbad éjjel alvás közben hol a lábam, hol a karom. Eddig úgy voltam vele, hogy nem foglalkoztam vele, de most már ott tartok, hogy nagyon erősen begörcsölt a vádlim ma éjszaka. (?)

Figyelt kérdés

Igaz, hogy csak pár percre, de nagyon kemény volt, nagyon fájt.


Magnéziumhiányom lenne? De nemrég volt vérvételem és teljesen jó lett a vérképem. Vagy a nyakamat alszom el? (Vannak gerincproblémáim.)


Egyáltalán a zsibbadás és a görcs vajon két külön probléma vagy egy problémának a különöböző megnyilvánulásai?


Tudom, kérdezzem meg a háziorvosomat, de szinte gyakorlatilag lehetetlen elérni. Csak telefonon lehet megkeresni, email-t írni neki nem szabad. Ha végre beszélek vele telefonon, akkor is éppen van bent nála valaki, nem tudom ezt az egészet elmondani neki 2 percben. Természetesen majd kérek időpontot hozzá (ha sikerül), de addig is örülnék, ha valaki írna vmit, hogy mi lehet ez.



2023. okt. 1. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor volt ilyen, mikor konkrét semmit nem mozogtam, csak az otthon-buszmegálló és a buszmegálló-iskola/meló távot. A magnézium valamennyit segített.
2023. okt. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A görcs az valami más, szerintem komolyabb lehet. Először a magnéziumot próbálgasd, igyál több vizet, vezesd le a feszültséget, sétálj, menj.
2023. okt. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!


Igen, kétségkívül mozgáshiányom van, aztán szerintem a párnám és a nyakam nem kompatibilis, valahogy vagy túl magasan van a fejem, vagy túl alacsonyan és a magnézium hiányt sem zárnám ki, azt el is kezdtem szedni.

2023. okt. 1. 13:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ébredéskor néha szédülni szoktam meg zúg a fülem, de rájöttem hogy ez a rossz fekvéstől van, utána elmúlik, viszont fáj a hátam, nyakam. Sajnos én is szeretek kitekeredve aludni, bármilyen pozícióban. Meg is van az eredménye!


Ettől függetlenül bármi lehet a probléma.

A görcsöt én se tartom valami jónak.

Ha magnéziummal is görcsöl, ott valami más gond van.

Ki kéne vizsgáltatni, ha komoly, visszatérő a fájdalom.

Háziorvos biztos tud valami jót mondani.

2023. okt. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4


Köszönöm neked is!

2023. okt. 3. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kérdező?
2023. nov. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!